Daria bardzo często robię drób w jogurcie i maślance, wieprzowinki nie próbowałam, ale chętnie spróbuje bo już mi się te ptaszyska przejadły :)
Zrobione, przepis na serową polewę poszedł w świat. Dzięki za przepis!
Ewelinka_inka, dokładnie tak, jak napisałam - musowo z głową. Dla ciekawostki dodam, że moja babcia pieczołowicie wkrawała też do moczki ugotowane warzywa z rybnego bulionu, jednak w końcu zorientowała się, że moczkę z marchewką tylko ona zjada. Ostatecznie stanęło więc na przedstawionej wersji i taką od wielu lat gorliwie praktykujemy.
Słowo honoru, że miałam skończyć na 1 porcji. Niestety, nie udało się. Wczoraj dostałam dorodną cukinię, więc dziś dokupiłam resztę i już kolejny gar radośnie bulgocze. Robię z galaretką morelową i pomarańczową. Pycha!
A mniej więcej z jakich proporcji wykonujesz tę nalewkę? :)
I ilu procentowy spirytus najczęściej używasz?
daje do ulubionych moze i sie skusze w najblizszym czasie
Megi, ile kucharek , tyle przepisów:)Czasami można się dużo dowiedzieć, bardzo cenie MG, zna się kobitka na kuchni, ale nie zawsze trafia w podniebienia innych:)
Ja robię od kilku lat kotlety schabowe z maślanki i są pyszne i bardzo kruche, dodaję tylko sól i pieprz.Jakoś mi inne przyprawy do tradycyjnego schaboszczaka nie pasują, a przecież uwielbiam cebulę:)
Wyczytałam w internecie że niektórzy na Wigilię, zanim usmażą karpia, przekładają go plastrami cebuli, no mnie też taki smak karpia nie pasuje absolutnie, ta cebula zabija mi cały smak :) Ja moczę go w mleku, potem myję, solę, lekko panieruję i smażę, taki mi smakuje. Aggusiu, spróbuj kiedyś schaboszczaka z maślanki,tylko z dodatkiem soli i pieprzu, zobaczysz jaki jest smaczny i kruchutki.
Polecam Ci również nasze skrzydełka z jogurtu, z cebulą, w tym zestawie , absolutnie mi ta cebula nie przeszkadza:)
malinko ! Na przynętę jak najbardziej .. 3 szt . wystarczą
Bardzo dobre ciacho, tylko następnym razem dam trochę mniej cukru. Biszkopt z Twojego Madziu przepisu świetny, będzie u mnie na stałe:)
Jola na pewno można :) Mam w domu kwadratową formę o wymiarach 21x21cm i na tą wielkość musiałabyś zrobić raczej z podwójnej ilości składników aby ciasto nie wyszło za niskie. Ewentualnie w keksówce..
No to ja też poczynię wkrótce, ale może z połowy porcji :)
Fajny pomysl dla dzieci. Musze wyprobowac.
Znam to pod nazwa 3 bit. Tylko zamiast krakersow daje same herbatniki. A przy okazji dodam, ze ciasto pyszne I mega kaloryczne:)