robię coś takiego, jabłek wcale nie gotuję tylko daję starte + rodzynki i też zapiekam na koniec- to wersja dla leniwych
Witam monia00! Masa jest sucha- a piec nie musisz pod przykryciem. Masa upiecze sie na chrupka skorupke. Smacznego!
a jak długo mniej więcej trzeba gotować te jabłka? bo nie wiem ile by mi zajęło zrobienie całego deserku ;)
Ostatnio zrobiłam tę sałatke, że zamiast wędzonego kurczaka dodałam salami i też była PYCHA. Naprawdę polecam. nie rozumiem dlaczego nikt nie próbuje zrobić tej sałatki !!!???
Oczywiście, że chodziło mi o makaron w kszatałcie ,co ze mnie za gapa!
Bereniko, Beatko, Regino ślicznie dziękuje za te komentarze i jestem bardzo szczesliwa,że torcik sie podoba!!!
Oczywiście, tym bardziej, że zaczyna się sezon na zielone pomidory. Otóż: pomidory należy sparzyć, obrać ze skórki i pokroić na pół. Później wyciągamy z pomidorów pestki i trzpienie, zostawiamy sam mąższ. Dalej postępowanie jest już takie, jak przy każdej konfiturze, tzn.przygotowujemy syrop z wody i cukru, zalewamy nim odsączone pomidory i smażymy, szumując od czasu do czasu przez 2-3 dni na wolniutkim ogniu. Konfitura z zielonych pomidorów nie przypomina w niczym galaretki czy dżemu, ma bardzo zwięzłą konsystencję i dlatego nadaje się do wypełniania rogalików, bułeczek itp. W domu moich rodziców nigdy nie była używana do smarowania pieczywa, wyłącznie jako nadzienie do słodkich wypieków. Mam nadzieję, że będzie Ci smakowała! :) Pozdrawiam, J.
Dostalam przepis od mamy, jej wyszlo troche inne to ciasto- smaczniejsze, moje jest jakies takie za bardzo rozwalajace sie ;P Dodalam troche wiecej kefiru, moze dlatego, ale przy robieniu wyszlo takie geste, ze az sie przestraszylam ze bedzie z niego drewniak :D, dolalam wiecej i chyba to jest przyczyna, ze moje jest mniej zbite. No nic nastepnym razem bede wiedziala :) Ale pycha w kazdym razie.
Nie udało mi się kupić indyka, mam piersi z kurczaka. Myślę że efekt powinien być równie dobry :)
co do tej salatki greckiej a wlasciwie wiejskiej"χωριατικη" przede wszystkim dodajemy oregano to jest podstawa tej salatki takze papryke ,oregano jest to tradycyjna przyprawa grecka ,co do oliwek to jest to odmiana o nazwie KALAMON ......pozdrowienia z grecji....
Placuszki są pyszne! i bardzo samakują dzieciom:) dorosłym też.Mój tata je uwielbia.polecam i pozdrawiam
Zasada jest prosta - ostrza w ciepłym się tępią. ja do mixowania używam takiego ręcznego blendera czasem mixuje na cieło (gotuje zdejmuje z ognia na 5-10 minut i mixuje a czasem na zimno. Mój blender działą jak narazie (3 lata) bez zarzutu :) Umówmy sie, że tej zupy nie będziesz gotowała codziennie i jak raz na jakiś czas zmixujesz nim coś na gorąco to nic się nie stanie :)) Pozdrawiam i życzę smacznego.