Łomatko! Jak to mówią: niebo w gębie! Jako świeżo upieczona narzeczona, która do tej pory żyła wyłącznie na zupkach błyskawicznych i jogurtach, ogłaszam! Że dzięki tej recepcie, potrafię gotować! Nawet odważyłam się na mały eksperyment: kefir zamiast śmietany (kochany się odchudza, ahem...) wyszło super, lekko kwaskowato, ale mi to odpowiada. Dodałam też majeranku i ziół prowansalskich, no i pojechałam trochę z czosnkiem. Świetnie pasuje do mojego chleba ziołowego (banalnie proste, chleb podsmażyć na maśle z posiekanym czosnkiem i bazylią) wyszła tzw 'bruschetta gulaszetta!'
Prześlę Matce, mam nadzieję, że się nie obrazi, gdy powiem, że gulasz bahusa jest troszkę lepszy od jej dzieła...
Ja wiem, ze sernik wiedenski to sernik bez ciasta.......? Jak to jest z tym sernikiem?
rewelacja!!!!! zawsze będę ją piekła :)
Gwarantuję, że będzie smakował. U mnie został się mały kawałek i na trzeci dzień był jeszcze lepszy niż zaraz po upieczeniu :)
Dziękuję za odpowiedź, jak zrobię danko - to się pochwalę. Pozdrawiam !!!
Placek super lekki i orzezwiajacy! Jak dla mnie to w ciescie brakowalo troszke cukru (bo do rabarbaru dalam troche mniej), i ugotowalam 2,5 budynia w 3/4 l soku. Masa budyniowa wyszla w sam raz. Mam podobny stary przepis mojej mamy : do budyniu dodaje sie dodatkowo troche masla i jajka, nie przykrywa sie masy rabarbarowej ciastem tylko natychmiast po upieczeniu polewa sie goracym maslem i sypie cukrem pudrem.Ciasto mojej mamy nie prezentuje sie tak ladnie jak twoje "alibab" ale tez bardzo smaczne ( no i ile dodatkowych kalorii!).Dzieki za pyszny przepis.Mam jedno pytanie jak wy walkujecie z ciasta takie piekne prostokaty i przenosicie je na blache? Mnie wychodzi prostokat/kölko z dziurami.
Slinka juz leci.!!!!!!!!! W sobote go upieke na Zielone Swiatki.(tutaj mamy poniedzialek tez wolny). Napisze jak smakowal. Laduje oczywiscie w ulubionych.
Tak mariotereso, to taka jasna zolto-zielonkawa papryka. Mozna ja jesc ze skorka... jako jedyna z papryk..i ani sie tego nie czuje ani ona tez nie oddziela sie w potrawie od miazszu :) Zobacz na zdjeciach w moich przepisach "Papryka nadziewana feta" Pozdrawiam Cie serdecznie i dziekuje za zainteresowanie moim przepisem. A co do cukini, nie ma takiej potrzeby aby ja obierac, chyba ze ma sie olbrzymia cukinie ..taka np z dzialki... a ja jest taka mala, chuda to jest to zbyteczne :)
Czy orzechy maja byc w calych kawalkach, czy pokruszone?
To moja pierwsza lazania i od razu bomba . Smaczna i syta .Wszyscy zachwyceni .
Dziekuje i polecam .
Faktycznie są dwa słoiki, musiałam coś nie doczytać. Zwracam honor :-) Ciągle mi się zdarza że coś nie doczytam w przepisie i potem mi np zostaje składników :)
"Cumin" to nie jest kminek,postaram sie odnalezc odpowiednik polski ale jest to bardzo specificzna przyprawa i uzywana w Indiach/Meksykanskich. Znalzlam opis wiec jest to podobne do kminku tylko bardziej aromatyczne,ostre i ciemniejszy kolor.Powodzenia i smacznego