Jesteś tutaj: / Najnowsze komentarze

Najnowsze komentarze

(berseis13

(2008-05-07 08:53)

Łomatko! Jak to mówią: niebo w gębie! Jako świeżo upieczona narzeczona, która do tej pory żyła wyłącznie na zupkach błyskawicznych i jogurtach, ogłaszam! Że dzięki tej recepcie, potrafię gotować! Nawet odważyłam się na mały eksperyment: kefir zamiast śmietany (kochany się odchudza, ahem...)  wyszło super, lekko kwaskowato, ale mi to odpowiada. Dodałam też majeranku i ziół prowansalskich, no i pojechałam trochę z czosnkiem. Świetnie pasuje do mojego chleba ziołowego (banalnie proste, chleb podsmażyć na maśle z posiekanym czosnkiem i bazylią) wyszła tzw 'bruschetta gulaszetta!'
Prześlę Matce, mam nadzieję, że się nie obrazi, gdy powiem, że gulasz bahusa jest troszkę lepszy od jej dzieła...

Hechler Elisabeth

(2008-05-07 08:50)

Ja wiem, ze sernik wiedenski to sernik bez ciasta.......? Jak to jest z tym sernikiem? 

Fot. Wkn, Szarlotka sypana
Szarlotka sypana
398k
1.6k
293
Wkn
ola mg

(2008-05-07 08:44)

rewelacja!!!!! zawsze będę ją piekła :)

ola mg

(2008-05-07 08:43)

Gwarantuję, że będzie smakował. U mnie został się mały kawałek i na trzeci dzień był jeszcze lepszy niż zaraz po upieczeniu :)

mariateresa

(2008-05-07 08:41)

Dziękuję za odpowiedź,   jak zrobię  danko - to się pochwalę.  Pozdrawiam !!!

sanella*

(2008-05-07 08:31)

Placek super lekki i orzezwiajacy! Jak dla mnie to w ciescie brakowalo troszke cukru (bo do rabarbaru dalam troche mniej), i ugotowalam 2,5 budynia w 3/4 l soku. Masa budyniowa wyszla w sam raz. Mam podobny stary przepis mojej mamy : do budyniu dodaje sie dodatkowo  troche masla i jajka, nie przykrywa sie masy rabarbarowej ciastem tylko natychmiast po upieczeniu polewa sie goracym maslem i sypie cukrem pudrem.Ciasto mojej mamy nie prezentuje sie tak ladnie jak twoje "alibab" ale tez bardzo smaczne ( no i ile dodatkowych kalorii!).Dzieki za pyszny przepis.Mam jedno pytanie jak wy walkujecie z ciasta takie piekne prostokaty i przenosicie je na blache? Mnie wychodzi prostokat/kölko z dziurami.

madzina

(2008-05-07 08:25)

Lody pycha !!!!! zdrowe , tanie  i zawsze pod ręką .Mój synek zadowolony ,  lato za pasem .Polecam gorąco i pozdrawiam madzina!!!

3wcia

(2008-05-07 08:23)

basiu19 myślę, że bez problemu można zastąpić ananasa brzoskwiniami. Może całkiem nieźle smakować. Sama nigdy nie próbowałam, ale może warto sprawdzić.
Pozdrawiam :)

Dorotaxx

(2008-05-07 08:17)

Jak kto woli. Mogą być w całosci lub pokrojone w większe kawałki ( ja łamałam każdą ćwiartke orzecha na pół) . Tylko ostrzegam,że orzechy zmieniają  kolor sernika .

Hechler Elisabeth

(2008-05-07 08:15)

Slinka juz leci.!!!!!!!!!  W sobote go upieke na Zielone Swiatki.(tutaj mamy poniedzialek tez wolny). Napisze jak smakowal. Laduje oczywiscie w ulubionych.

Glumanda

(2008-05-07 08:13)

Tak mariotereso, to taka jasna zolto-zielonkawa papryka. Mozna ja jesc ze skorka... jako jedyna z papryk..i ani sie tego nie czuje ani ona tez nie oddziela sie w potrawie od miazszu :) Zobacz na zdjeciach w moich przepisach "Papryka nadziewana feta" Pozdrawiam Cie serdecznie i dziekuje za zainteresowanie moim przepisem. A co do cukini, nie ma takiej potrzeby aby ja obierac, chyba ze ma sie olbrzymia cukinie ..taka np z dzialki... a ja jest taka mala, chuda to jest to zbyteczne :)

Hechler Elisabeth

(2008-05-07 08:09)

Czy orzechy maja byc w calych kawalkach, czy pokruszone?

monia00

(2008-05-07 02:35)

To moja pierwsza lazania i od razu bomba . Smaczna i syta .Wszyscy zachwyceni .
Dziekuje i polecam . 

donia84

(2008-05-07 01:40)

Faktycznie są dwa słoiki, musiałam coś nie doczytać. Zwracam honor :-) Ciągle mi się zdarza że coś nie doczytam w przepisie i potem mi np zostaje składników :)

olenka_chicago

(2008-05-07 00:07)

"Cumin" to nie jest kminek,postaram sie odnalezc odpowiednik polski ale jest to bardzo specificzna przyprawa i uzywana w Indiach/Meksykanskich. Znalzlam opis wiec jest to podobne do kminku tylko bardziej aromatyczne,ostre i ciemniejszy kolor.Powodzenia i smacznego

Najbardziej aktywni

  • Przepisów: 67
  • Artykułów: 0
  • Filmów: 0
  • Galerie: 1
  • Przepisów: 83
  • Artykułów: 0
  • Filmów: 0
  • Galerie: 0
  • Przepisów: 24
  • Artykułów: 0
  • Filmów: 0
  • Galerie: 7
  • Przepisów: 29
  • Artykułów: 5
  • Filmów: 0
  • Galerie: 0
  • Przepisów: 274
  • Artykułów: 7
  • Filmów: 0
  • Galerie: 0
  • Przepisów: 10
  • Artykułów: 0
  • Filmów: 0
  • Galerie: 0
Zasady dotyczące cookies
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej" „<% gt "Polityce Cookies” %>".
Zamknij