Jesteś tutaj: / Najnowsze komentarze

Najnowsze komentarze

matrzo

(2008-05-06 12:39)

a ja........a ja właśnie wyjęłam to ciacho z piekarnika, robiłam tak jak jest w przepisie, łącznie z miksowaniem w blaszce-super sprawa:)
ale.....czuję, zę czeka mnie wizyta u gastrologa-najadłam się gorącego ciacha:) PYCHA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
gratuluję pomysłu!

renataz36

(2008-05-06 12:31)

Dzięki za komentarz emajla1313 chyba niedługo sama przypomnę rodzince o tych pączuszkach

basia19

(2008-05-06 12:26)

A ja dodaję do ulubionych i na pewno niedługo je zrobię i dam znać jak wyjdzie. Wydaje mi się, że nie powinno z nim być problemu, bo jeżeli będziemy miksować na małych obrotach (choć ja mam stary mikser i nie ma on wolnych obrotów, ale myślę, że sobie z nim poradzę) to na pewno nie będzie pryskać, a w najgorszym wypadku myślę, że można je wymieszać w blaszce zwykłą trzepaczką, taką do ubijania ręcznego piany, pozdrawiam.

mamunia

(2008-05-06 12:14)

 figencja- ja zawsze robię z jednego jajka na taką ilość oleju i wydaje mi się że jest w porządku. Jeśli kupujemy majonez to wątpię żeby nawet to jedno jajko było na 0,5 litra.
 niebieska-różyczka - no cóż, przy smażeniu jajecznicy też salmonella nie ginie, bo za krótko się zmaży i w niskiej temperaturze.....Ale czy mamy ze wszystkiego zrezygnować? A zresztą zakarzenia salmonellą zdarzają się najczęściej przy jakimś zbiorowym żywieniu. Pozdrawiam.

luckystar

(2008-05-06 12:08)

Boro92, dziekuje i bardzo sie ciesze, bo szczerze powiedziawszy tak po cichutku trzymalam kciuki wiedzac, ze robisz ten deser pierwszy raz i na taka wazna okazje jak komunia. A ciasteczka masz racje, mozna w sumie zastapic kazdymi jakie nam smakuja.

niebieska-różyczka

(2008-05-06 12:00)

Brzmi smakowicie! i nie chcę nikogo urazić,ale nawet sparzenie jajka,nie uchroni nas od salmonelli.Moja babcia też robi sama majonez, tylko surowe jajka,zastępuje dwoma żołtkami gotowanymi.Majonez wychodzi gęsty i żółty,reszta składników jest taka sama,jak w majonezie mamuni.Pozdrawiam.

Fot. Wkn, Donaty
Donaty
125k
906
65
Wkn
figencja

(2008-05-06 11:50)

Ja znam te ciasteczka jako "oponki".Brzmią swojsko i ładnie.I tak smakują.

dorota40

(2008-05-06 11:47)

figencja

(2008-05-06 11:43)

Nie za mało jajek?Tylko 1 na 0,5 l oleju?Proszę o dodatkowe argumenty.

joannaglos

(2008-05-06 11:39)

hej troche boję się tego podpalenia ??  i czy od razu podlać tą wodą ?? a jeszcze jedno z  czym najlepiej to danko podać ??
pozdrawiam joanna

3wcia

(2008-05-06 11:38)

 domicella - Szczerze mówiąc bardzo nie lubię kiedy ktoś, kto nigdy próbował zrobić danego ciasta wystawia opinie mówiące, że ono nie wyjdzie, zwłaszcza że osoba zamieszczająca przepis sama go sprawdziła. Nie wiem czy nie stanie się nic po zmniejszeniu ilości cukru o połowę, bo nigdy tego robić nie próbowałam, zwłaszcze, że nie było potrzeby.
A co do ciasta fruwającego po kuchni zamieszczam zdjęcie gotowego ciasta, czekającego na wstawienie do pieca. Jak widać brzegi dosyć czyste!

Pozdrawiam :] I radzę najpierw spróbować, a potem krytykować.

behemotka84

(2008-05-06 11:35)

uwierz że ze skrzydełka z indyka bedzie bardzo duzo mięsa
pozdrawiam

3wcia

(2008-05-06 11:23)

Już odpowiadam na wasze pytania :]

Zucchero - Ciasto wcale nie jest bardzo słodkie. Mimo, że jest tu i cukier i banany i ananas, który też jest słodki ciasto ma standardowe nasycenie słodyczy :) Obejrzyj chociażby przepisy na ciasta marchewkowe, jako że  mają one podobną strukturę. Dodaje się do nich te same ilości cukru.

tereso55 - Moja blacha jest standardowej wysokości i mniejszych wymiarów, a nic nie rozpryskuje się poza blachę. Nie trzeba miksera nastawiać na wysokie obroty, bo chodzi jedynie o to aby składniki dobrze się połączyły.

Ciacho jest naprawe smaczne, nie ma problemów z odstawaniem ciasta od blachy po upieczeniu, a jeżeli ktoś naprawdę boi się robić ciasto w blasze (chociaż nie ma czego się bać) to można je zwyczajnie zrobić w misce :]

Pozdrawiam

domicella

(2008-05-06 11:20)

Z tym cukrem to lekka przesada,w/g mnie można go zmniejszyć do 1 szklanki na tą ilość produktów i nic się ciastu nie stanie.Natomiast prawda jest taka że ciasto wyrabiane mikserem  w blaszce będzie fruwać po całej kuchni.A więc sory to mnie nie przekonuje.Pozdrawiam!!!!!

Patrycja0

(2008-05-06 11:20)

Bardzo dobre ciasto i szybko się robi (nie licząc gotowania karmelu). Zrobiłam z podwójnej porcji herbatników, tak jak radziła autorka :) Ilciu, dziękuję za kolejne fajne ciacho :)) A w moim wykonaniu wygląda tak:

Pozdrawiam serdecznie :)

Najbardziej aktywni

  • Przepisów: 67
  • Artykułów: 0
  • Filmów: 0
  • Galerie: 1
  • Przepisów: 83
  • Artykułów: 0
  • Filmów: 0
  • Galerie: 0
  • Przepisów: 24
  • Artykułów: 0
  • Filmów: 0
  • Galerie: 7
  • Przepisów: 29
  • Artykułów: 5
  • Filmów: 0
  • Galerie: 0
  • Przepisów: 274
  • Artykułów: 7
  • Filmów: 0
  • Galerie: 0
  • Przepisów: 10
  • Artykułów: 0
  • Filmów: 0
  • Galerie: 0
Zasady dotyczące cookies
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej" „<% gt "Polityce Cookies” %>".
Zamknij