przepraszam, że tak późno odpowiadam, ale nie było mnie podczas weekendu majowego.Rzeczywiście nie są to prawdziwe sajgonki.Nazwane zostały tak ze względu na kształt.Ale zapewniam, że są bardzo dobre.
Kochani moi, przyszedł czas na wyznanie, ponieważ rozwiązana została zagadka, która mnie dręczyła od miesięcy - dlaczego moja maszyna nie piecze chleba, tylko niezawodnie perfekcyjny zakalec? Otóż, wczoraj do pieczenia zabrał się mój mąż. I co z tego wynikło? Piękny, smaczny, ogromny chlebek, którego zdjęcie obiecuję zamieścić. Cóż się okazało? W momencie, gdy mąż chciał odmierzyć odpowiednią ilość mąki przygotowując ciasto na chleb, podsunęłam mu miarkę dołączoną do naszej maszyny, a on przeczytał na niej to, czego ja nie widziałam - dwie małe literki - ml!!!!! A ja tego ożywałam do odmierzania gram mąki!!!
Stąd masakryczne zakończenie każdej podjętej przeze mnie próby pieczenia chleba w maszynie!
Mąki zawsze było za mało. Nic już nie powiem, bo reszta jest milczeniem.
Ciekawy przepis, tylko trzeba miec w zapasie sos tatarski. Ty go kupujesz czy też robisz samodzielnie ?
placuszek suuper. Po przeczytaniu komentarzy postanowiłam dac mniej wódki
, biszkopt urósł mi wielki wiec go przekroiłam i w środek dałam mase z jabłek smazonych z galaretką. PYCHA.
Witam.
Wszystkie komentarze zachęcają mnie do upieczenia tego ciasta. Mam tylko pytanie, ktoś pisał o kruszonce, jak ją zrobić? Mąka cukier i margaryna?
Z niecierpliwością czekam na dalsze Twoje przepisy :)))
Tak,10 dkg
Można dać więcej orzechów ale te trzy paczuszki to akurat.
Miało być z dżemem - sorry.
Bardzo dobre!!! Właśnie się objadłam i wstawiam od razu komentarz. Jadłam z drzemem z owoców leśnych - super!!! Dzięki 3wcia za przepis.
Czym oblałaś wierzch sernika tak ładnie wygląda?
Zrobiłam na majowy weekend. Ciasteczko super a krem przepyszny! Na cieście wylądowała tylko połowa kremu bo tyle udało mi się uratowć z rąk mojego męża :O) Polecam!
Ja wszystko zapiekłam chwilę w piekarniku i dodałam jeszcze trochę pokrojonej w słupki szynki i było boskie.
Kseniusia jak to jest z tym sokiem? Piszesz owoce pokroic, a sok zachowac. Nie rozumiem o co chodzi? Czy to znaczy pokroic i sok wycisnac? Pozdrawiam.