Jesteś tutaj: / Najnowsze komentarze

Najnowsze komentarze

alidab

(2008-04-26 12:13)

A ja w ramach próby generalnej przed pieczeniem tortu na uroczystość komunijną postanowiłam  udekorować tort właśnie taką masą.  Dotąd omijałam szerokim łukiem takie dekoracje w stylu angielskim , owszem podobały mi się ale w moim odczuciu wyglądały jak atrapa tortu... Ot, ...i zarzekała się żaba błota...:)))
Dzięki Tobie Dorotko spojrzałam na te dekoracje bardziej przyjaznym okiem i oto efekt :

Wprawdze moja kuchnia przypomina pole walki ale próba generalna w moim wydaniu przeszła moje oczekiwania.
Nadmienię, że są to pierwsze róże z tego typu masy w moim życiu...:)))
Zielony kolor listków poraża swoją sztucznością ale nie miałam innego barwnika ( ten był w tubce z firmy Schwartau).
Wieczorem będę zdobić drugi torcik ale masą  z pianek, zobaczymy co z tego wyjdzie...
Dziękuję za przepis i pozdrawiam...:)))

Mońcia

(2008-04-26 11:58)

Cisto dobre ale efekt wizualny jest jak dla mnie chwilowo lepszy od smakowego.Celowo pisze "chwilowo lepszy'' bo już wiem co zrobić żeby ciasto było nie tylko dobre ale i pyszne.Biszkopt upiekłam ściśle wedle przepisu,wkładając go do nienagrzanego piekarnika-wyrósł tak na 1,5 cm czyli do tego serniczka w sam raz,ale tak jak już ktoś wcześniej pisał jest suchy.Sprawa druga to ser,który zawsze kupowałam na wage i był pyszny i wilgotny,tym razem trafił mi się suchy i wiórowaty co sprawiło,że nie tylko biszkopt w cieście był suchy ale i masa serowa też.Za namową autorki przepisu sera nie mieliłam tylko siekałam końcówką miksera z nożykami i to nie był najlepszy pomysł.Trzecia rzecz to aromat rumowy,który nie specjalnie mi podszedł.Następnym razem dam aromat cytrynowy,ser zmiele albo kupie taki w wiaderku a biszkopt nasącze-wtedy ciasto naprawde będzie pyszne!Nonka!Nie odbieraj mojego komentarza absolutnie jako krytyki-ciasto naprawde jest smaczne i to nie wina przepisu że ser i biszkopt były suche a aromat rumowy to nie rozkosz dla mojego węchu i podniebienia.Następnym razem przepis zmodyfikuje po swojemu i dam znać jak smakuje.
A tak prezentuje się moja szachownica:

Fot. bahus, Chleb domowy
Chleb domowy
160k
1.3k
152
bahus
reniapos

(2008-04-26 11:51)

  Piekłam już drugi raz ten chlebek i jestem zadowolona z efektu. Pyszny, sprężysty, bez dużych oczek powietrznych, jednym słowem wspaniały chlebek. Wylądował w ulubionych, bo mam zamiar piec go często. Jest bardziej pożywny niż ten ze sklepu.
  
   

mariateresa

(2008-04-26 11:48)

Chciałabym jeszcze dodać,  że szparagi klasy  B  nie sa wcale gorsze, -  to są młode zdrowe szparagi -  tylko niewymiarowe,  i za takimi popatrz na targu.

lizbetka

(2008-04-26 11:42)

Sorki że dopiero teraz piszę ale wcześniej nie mogłam. Ja robie na 2 osoby i małe dziecko. Smacznego. Pozdrawiam również

monique21

(2008-04-26 11:36)

mi masa wyszla taka dzwina w smaku... w sumie ma niesmaczny posmak... dodałam olejku waniliowego i jest trochę lepiej.
ciasto mimo wszystko przełożyłam, poczekam do jutra, może się wszystko jakoś wymiesza i będzie lepsze w smaku...

aniusia89

(2008-04-26 11:34)

hmm juz chcialam sie zabrac za te pisaneczki, ale nie wiem czy tych biszkoptów ma byc 100 sztuk? czy 100 gram...

niebieska-różyczka

(2008-04-26 11:33)

Bardzo dziękuję za odpowiedz

mariateresa

(2008-04-26 11:21)

Różyczko,   jeśli lubisz szparagi, -  to przepis Cię nie zawiedzie.    Owszem,  obcinalam same końcówki -  tak 0,5 cm -  ale przecież mamy kwiecień, - szparagi są  młodziutkie.  ( są jeszcze b. drogie,  ja kupowałam na bazarze  " klasa B " -  połowę tańsze  od klasy A )
Jak obierzesz szparagi takim specjalnym nożykiem  jak do warzyw -  to szparag przełam -  usłyszysz takie  " chrupnięcie "  jak np.  od młodej marchewki.  Stary,  stwardniały szparag tak sie nie przełamie.  Wtedy trzeba przycinać trochę dalej od końca.    Pozdrawiam !!!

puchatek1205

(2008-04-26 10:57)

 Pozdrawiam serdecznie , dziś ja też robie tą wąróbeczkę.Zrobie zdjęcia i dodam jutro.Miłego dnia wszystkim :)

milczuniu

(2008-04-26 10:53)

Ile pucharków wyjdzie z takiej porcji owoców jak wymieniłaś tekluniu???????????? 

Fru

(2008-04-26 10:45)

mniamuśny :D upiekłam wczoraj jednego i został porwany na imieniny taty dziś lece robić następnego :D:D:D

puchatek1205

(2008-04-26 10:44)

 POZDRAWIAM SERDECZNIE :)

milczuniu

(2008-04-26 10:43)

Nie smakowało nam niestety.

puchatek1205

(2008-04-26 10:33)

Pozdrawiam Cię psiuniu serdecznie ,to naprawdę pyszne danie i najważniejsze nietuzinkowe.Agnieszka

Najbardziej aktywni

  • Przepisów: 67
  • Artykułów: 0
  • Filmów: 0
  • Galerie: 1
  • Przepisów: 83
  • Artykułów: 0
  • Filmów: 0
  • Galerie: 0
  • Przepisów: 24
  • Artykułów: 0
  • Filmów: 0
  • Galerie: 7
  • Przepisów: 29
  • Artykułów: 5
  • Filmów: 0
  • Galerie: 0
  • Przepisów: 274
  • Artykułów: 7
  • Filmów: 0
  • Galerie: 0
  • Przepisów: 10
  • Artykułów: 0
  • Filmów: 0
  • Galerie: 0
Zasady dotyczące cookies
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej" „<% gt "Polityce Cookies” %>".
Zamknij