Smak mojego dzieciństwa...wuzetki z cukierni, która niestety już nie istnieje :(
Dawno nie robiłam sama tego ciasta, ale ten przepis mi się podoba. Może w weekend spróbuje, zapas Bieluchów w lodówce jest także mogę działać :)
Świetny tekst , szczególnie puenta. No cóż ustawa ustawą a na naród śmieciarzy nie ma dobrej ustawy. Wystarczy popatrzeć na piaskownice, park co milusińcy robią z papierkiem po lodzie , cukierku, niestety nobliwi dziadkowie też nie dają dobrego przykładu i ... tak to się dalej turla efektem śnieżnej kulki .. (((
Ja akurat połączenie brokuła i papryki najbardziej lubię w sosach i zapiekankach (lub farszach do ciast, mrrrrr), ale też chętnie bym zjadła proponowaną przez Ciebie sałatkę, bo uwielbiam różyczki brokułów, które nie są rozgotowane, tylko właśnie jędrne i soczyście zielone! :) Dzięki za przepis.
czy moge uzyc do tego sernika serkow typu philadelphia?
Dziękuje za odpowiedz dam znać jak wyszło.
Jannaj ... no to popracujemy nad tym ...następnym razem cosik więcej oleju pomiędzy 0.5 a 0.75 szkl. oleju . Najważniejsze ,że nie zakalec. O swoich doświadczeniach babkowych poinformuj nas proszę )). Pozdrawiam pięknie
Megi65 babka wyszła bez zakalca, ale za to cosik za sucha.
Ot i proszę, jak to Polak zawsze sobie znajdzie powód do narzekania.
przepis wypróbowany - zamiast ogórków kiszonych dałam korniszony i zmniejszyłam ilość papryki, żeby nie zdominowała smaku całości - wszystkim smakowało :)
Przekochana! Jestem fanką takich wielorasowców;) Ma taką wierną i uśmiechniętą mordkę! Mój Szłeps ma 12 lat ale dalej ma mentalność rozpieszczonego, zwariowanego szczeniaka i tylko wypadające zęby i kilka siwych włosów zdradzają że ma więcej lat niż jego zachowanie na to wskazuje :D
Do doświadczonych "pasztetoczyńców": czy przygotowując masę wg tego przepisu, mogę ją umieścić w słoikach i zagotować / zawekować? Czy akurat ten przepis się do tego nie nadaje?
Bardzo ładnie się prezentuje Twoje nowe dzieło :D
Pyszności!! Mąż był zachwycony, a dzieciaki wcinały jak nigdy jeszcze ciepłe z pajdą chleba. Robiłam przez niecałą godzinkę w szybkowarze. Pychota. Posżło w słoiki :)
Śliczności - fajna zabawa ale trzeba mieć kupę cierpliwości
Super sprawa z tymi kapslami - lubię jak nic się nie marnuje:)
Witam. Rolada jest bardzo dobra na ciepło i na zimno. Robię czasem z farszem z mięsa mielonego z dodatkiem cebuli, lekko podsmazonej papryki i tartej bułki. Pozdrawiam
Jak wspomniałam, poszperałam i znalazłam zdjęcie dopiero nastawionego ekstraktu. Tu można porównać kolorek i zawartości i buteleczki:))