Zupa wyszła bardzo smaczna. Dziękuję za przepis :)
no tak...a u mnie nawet teściowej brak;-) działeczki też brak, a o takim zdolnym mężu to nawet nie wspomnę. zazdroszczę, tak zwyczajnie zazdroszczę:)
dorotaibasia powiem tylko tyle, ja też jestem mieszczuchem, który jeszcze nie tak dawno, żeby móc coś uwędzić musiał jechać 500 km do teściowej na wieś...![]()
Teraz mam ciut lepiej, bo mam swoją działeczkę a na niej własnomężoręcznie zbudowaną wędzarnię... Więc wiesz... dla chcącego, nic trudnego...
Mikagos przed chwila wkleilam UWAGI do przepisu, przeczytaj, przydadza sie na przyszlosc :)
powiem tylko tyle-nieludzkie jest pokazywac takie cuda mieszczuchowi, który wędzarnie ogląda tylko na zdjęciach;-P mogę sobie tylko wyobrazić jak to wszystko pachnie....
Jesli dosypalas sody do ciasta to juz tak zostaw, kleko trzeba wlac samo bez sody. Kilka osob tak w zeszly roku zrobilo i pierniki wyszly. Konsystencja taka jak na zdjeciu - taka, ze ciezko sie wyrabia ciasto. Maki nie dosypuje sie wiecej niz w przepisie, bo nawet jak ciasto wyjdzie luzne (zalezy od konsystencji miodu) to podczas lezakowania twardnieje, a zawsze maki mozna dosypac przed walkowaniem. Ciasta nie wyrzucaj - na pewno wyjda tylko nie walkij cienko, tak na 0,5 cm.
Witam!!!
Będę robiła ten tort na sobotę, ale nie mam barwników, widziałam że na pierwszej stronie był już ten temat, ale nie było konkretnej odpowiedzi czym zastąpić barwnik, tzn. jest mowa o kremie z galaretką, czy mogę prosić o przepis??
Pozdrawiam
Bardzo się cieszę, że smakowała :)
Sałatka jest przepyszna. Nie miałam kurczaka, zamiast niego dałam kabanosa. Pycha
iwciaG moje szynki na święta już się peklują, przed weekendem mam zamiar zapeklować jeszcze boczki, bo to mniejsze kawałki więc krócej, a dzień przed wędzeniem udka z kurczaka i filet indyczy... ![]()
Tyle mam planów... kiełbaskę już mam zrobioną - czeka w zamrażalniku na swoj czas, jeszcze jałowcową może zrobię, ale to się zobaczy...
Lubię się tak bawić...
Lubię, znów.. po latach czuć smaki dzieciństwa i wiedzieć, że tym razem to moje dzieło
Nic nie stoi na przeszkodzie byś dała świeży. Ilości niestety nie podpowiem bo nie robiłam.
Też się w przyszłym tygodniu za przyprawianie, a w weekend za wędzenie biorę! Takie swojskie wędzonki to niebo w smaku i czuć, że Święta idą. Świetnie się prezentują Toje wyroby!!!
Zastanawiają mnie te nie moczone śledzie czy to nie będzie za słone?
W tym roku rowniez zrobilam grzybki w zalewie wg tego przepisu. Zalewa ma bardzo dobry smak, jest bardzo delikatna. Ja dodalam troche wiecej octu, mimo iz nie jestem zwolenniczka "mocnych" gzybkow. Ale to juz kwestia smaku. Wystarczy sprobowac podczas przygotowywania.
Przepis zagoscil juz w moich ulubionych i w kolejnym sezonie na pewno go wykorzystam.
Ponieważ jestem początkującą kucharką ;) już coś zepsułam, wsypałam sodę do mąki i tak to wymieszałam....to w wyniku pośpiechu niestety,czy ciasto na pierniki jest juz do wyrzucenia? No i jakiej konsystencji powinno być? Wg przepisu było bardzo klejące więc dosypywałam mąki aż przestanie się kleić, odstawiłam w chłodne miejsce i dziś widze że twradnieje. Czy tak to powinno wyglądać?