Jesteś tutaj: / Najnowsze komentarze

Najnowsze komentarze

emeska1974

(2012-12-03 18:32)

zgadzam się z patrycja1- robię podobną PYCHA

emeska1974

(2012-12-03 18:31)

Mięso polecam wołowe lub mieszane - sama wieprzowina jest to trochę za mało jak na bolognese

iwciaG

(2012-12-03 18:27)

Wczoraj robiłam z synkiem Twoje ciasteczka - był zachwycony wycinaniem foremkami, nie dodawałam aromatu. Zrobiłam zwykłe, kruche z cukrem, Pyszne - Dziękujemy za przepis!!!

emeska1974

(2012-12-03 18:19)

Pati!!!!!!!!!! cudnie Ci wyszła

patrycja1

(2012-12-03 18:10)

Śeldzie pychotka!!!! Przepis powędrował dalej.

 

patrycja1

(2012-12-03 18:05)

Bogdziu, dziękuję za przepis. Pyszna ta Twoja sałatka!!!!! 

 

patrycja1

(2012-12-03 18:01)

Bardzo dobra i oryginalna w smaku suróweczka!!! Polecam!!

 

patrycja1

(2012-12-03 17:58)

Surówka z pora pyszna!! Polecam!!

 

Anioł_

(2012-12-03 17:36)

Jeżeli został poruszony temat gotowania makaronu przez włochów , to oto 10 porad:

10 rad Makaroniarza-Włocha
  1. Makaron należy gotować w dużej ilości wody tj. 1 litr na 10 dag. 
  2. Na 1 litr wody powinna przypadać 1 łyżeczka soli.
  3. Solić dopiero, gdy woda zaczyna wrzeć.
  4. By makaron nie kleił się podczas gotowania należy dodać łyżkę oliwy.
  5. Makaron powinno się wrzucać do silnie wrzącej wody! Następnie należy mieszać do ponownego wrzenia wody, a potem jeszcze parę razy, by makaron nie osiadał na dnie i się nie sklejał.
  6. Gdy makaron jest ugotowany, należy dodać natychmiast szklankę zimnej wody, by się nie rozgotował. W przełamanym na pół makaronie "al dente" powinien znikać biały, suchy ślad w środku.
  7. Ugotowany makaron należy odcedzić i doprawić.
  8. Makaronu nie można hartować (polewać zimną wodą) !
  9. Makaron do zapiekanki należy wymieszać z oliwą (ewentualnie olejem). W najgorszym wypadku z masłem lub margaryną.
  10. Spaghetti nie odcedzać! Należy wyjmować je z wody łyżką (najlepiej specjalną dużą łyżką służącą do tego celu).

szk

(2012-12-03 17:08)

Prawdziwy Włoch nie dodaje oliwy do wody, w  której gotuje makaron.

Anioł_

(2012-12-03 16:50)

Oczywiście że można gotować nawet i cały dzień , ale pytanie po co? Zasada Włocha... "szybko ale smacznie" zapewniam ,że żaden włoch nie stoi godzinami nad sosem. Dziękuje za sugestię.

lucynka65

(2012-12-03 16:40)

Superowe.

Ulex

(2012-12-03 16:08)

jak długo mają skruszeć 

gosia64

(2012-12-03 16:02)

Ja sos bolonski dusze na malutkim ogniu kilka godzin, im dluzej tym lepiej. Wedlug mnie trzy minuty to stanowczo za malo.

Anioł_

(2012-12-03 15:58)

dorotaibasia , oczywiście masz rację należy podgrzać na małym ogniu 

Najbardziej aktywni

  • Przepisów: 67
  • Artykułów: 0
  • Filmów: 0
  • Galerie: 1
  • Przepisów: 83
  • Artykułów: 0
  • Filmów: 0
  • Galerie: 0
  • Przepisów: 24
  • Artykułów: 0
  • Filmów: 0
  • Galerie: 7
  • Przepisów: 29
  • Artykułów: 5
  • Filmów: 0
  • Galerie: 0
  • Przepisów: 274
  • Artykułów: 7
  • Filmów: 0
  • Galerie: 0
  • Przepisów: 10
  • Artykułów: 0
  • Filmów: 0
  • Galerie: 0
Zasady dotyczące cookies
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej" „<% gt "Polityce Cookies” %>".
Zamknij