Witam,
po pieciu prubach wyszlo dobrze i nie opadlo.
na termoobiegu 4 razy pieklem na 180 stopni a za piatym razem na 160 po pol godzinie ostatnie 10 minut na 180 stopni.
Zrobiłam w wersji bezglutenowej - dałam 1/3 mąki ryżowej, 2/3 mąki kukurydzianej, w roli tłuszczu wsytąpiła kostka smalcu. Umordowałam się niemiłosiernie przy "wałkowaniu" - było to raczej "rozklepywanie". Rogalików nie udało się formować, powstały ciasteczka wykrawane foremkami. Cóż, efekt końcowy mnie smakowo nie zachwycił, ale na pewno wrócę do przepisu ze względu na jego - jak mi się wydaje - wszechstronność np. użycie masy pod jabłecznik.
W tym przepisie chodzi o płaty śledziowe solone tak zwane Matiasy. W marketach kupić można na wagę lub są też w wiaderkach kilogramowych, zresztą w sklepach też można kupić na wagę na stoiskach rybnych. Pozdrawiam.
Zrobiłam tą szarlotkę, dałam mniej cukru (i tak była słodka), wyszły mi dwie warstwy. Pyszna jest i prosta do wykonania. Polecam.
tak tyle jest podane:), wystarczy
Czy prawidłowo jest podana waga masła??? Ma być 2,5 dkg.
witam: za kilka dni będę piekła ten piernik pierwszy raz i moje pytanie jest odnośnie ciasta, żeby upieczony blat miał grubość około 1,5cm,to na jaką grubość rozwałkować ciasto, proszę o pilną odpowiedz i z góry dziękuję
Dziś upiekłam pierniczki z tego przepisu, robi się b szybko, miodek rozpuściłam , ostudzony dodałam do reszty składników, drożdże rozkruszyłam , zarobiłam itd...wyszło mi 100 szt:) dziekuje za przepis, b fajne są:)
Rewelacyjna choineczka. Podkradnę pomysł i zrobię w wolnej chwili z moimi szkrabami :)
Dziękuję.
Bardzo dobre:)
mięsko pyszne rozpływające się w ustach , zapomniałam dodać oleju i okazało się że wcale go nie trzeba :) robiłam z powidłami śliwkowymi , godne polecenia ! a i dodałam ketchupu pikantnego , mniam, dzięki i piekłam godzinę
Mogę zadać głupie pytanie? Jakie to mają być śledzie kupione? W occie? Oleju? Wybaczcie te pytanie, ale nie jadam śledzi, chyba, że u kogoś na jakieś imprezie.
Bardzo dobre. Podobnie jak princeton_girl zamiast groszku użyłem pietruszki i selera. Zjedzone w mgnieniu oka.
Tarta pychotka...ja dodałam tylko pokrojoną paprykę bo bardzo ją lubimy:) Super:)
Pierniczki przepyszne polecam wszystkim:)