Oznajmiam, że po dodaniu odrobiny proszku do pieczenia, nadaje się jako spód pod szarlotkę albo sernik:
Zdecydowanie sama marchewka lepsza.
Mojej żonie smakowała, mówiła ,że teraz robię lepszą niż ona.
Teraz co 2 dzień musze robić marchewkę :)
A ja robię zakwas "na oko" - i udaje się wyśmienicie. Ale może to kwestia ilości godzin, jakie spędziło się z chlebami i domowym zakwasem - po upływie pewnego czasu przestaje się traktować zakwas jako coś magicznego albop trudnego a zaczyna postrzegać go jako pracującą mąkę z wodą, którą trzeba uzupełniać co jakiś czas świeżą mąką i nową porcją przegotowanej letniej wody lub odświeżać, pobierając ją z zaczynu z poprzedniego pieczenia. Uwielbiam zapach domowego chleba w kuchni :)
No właśnie o to samo miałam zapytać.Jak kroić?
Witam!
Ja wlasnie wczoraj zrobilem nalewke(jeszcze 4 inne) i jestem dumny z siebie bo to moja pierwsza w zyciu. Ogolnie jedna niejasnosc jest dla mnie, gdyz przynajmniej ja tak zrozumialem ze spiryt nalezy wlac po zagotowaniu wywaru, a przeciez spiryt by wyparowal jakby sie go wlalo do tych 100 stopni bo ma przeciez duzo mniejsza temp wrzenia. W kazdym razie ja odczekalem az ostyglo i dopiero wlalem, a nastepnie podpalilem :D Czy po tygodniu bedzie juz gotowa? :D
Pycha :)
Dziekuje Justynko za pozytywna ocene zupy kalafiorowej (w sezonie polecam moja szparagowa ) Zapraszam rowniez do mojego niezbyt bogatego " dzialu cukierniczego " - ale sposrod setek slodkich wspanialosci na W Z - moje wypieki sa skromniutkie. Ale na przyszlosc zycze smacznego i udanego ciasta. Serdecznie Ciebie pozdrawiam !
A to mój roczny zakwas. Ostatnio odważyłam się piec chleb na samym zakwasie, bez drożdży i robię to 2 razy w tygodniu. Jeszcze chlebek się nie znudził.
Domek fajny ale przepis mało dokładny-brak rozmiarów poszczególnych elementów domku.
nie wiem jaki masz piekarnik i na jakiej wysokości postawiłaś ciasto w piekarniku ale być może za krótko było pieczone.....
Moje ciasto już leżakuje:)
Mam pytanko jaki rozmiar formy ?:)
Pięknie ten szczupak wygląda, dla mnie to dzieło sztuki:) Też kiedyś robiłam w galarecie całego szczupaka i w dzwonkach też. Ale odkąd poznałam smak szczupaka faszerowanwgo, już innego nie robię. Kręcę mięso przez maszynkę doprawiam, wkładam w gazę i gotuję potem kroję plastry i do galarety:) Jest bardzo dobry, no i nie ma ości.
Proszę o więcej takich pięknych zdjęć, gratuluję talentu i pozdrawiam :)
Oczywiście że można zakwas zrobić z typu 750. Jednak w razowej 2000 jest więcej składników organicznych przez co lepiej się zakwasza i ma troche inny smak.
Z mąki typu 750 robie zakwasy na żur. Ewentualnie mieszam dwa typy 750 i 2000.
Dziekuje bardzo za opinie ja tez tak sadze
Joanna11