Właśnie nadszedł czas (jesień, Zzima) w moim domu na robienie soków z marchwi i jabłek w sokowirówce. To idealnie trafiony przepisik!!! Na pewno wykorzystam!!!
Bardzo smakowicie się zapowiada. Rzeczywiście jesienne smaki :)
Ach, te Twoje ciasta :)
Oto pyszny chlebek w moim wykonaniu :) Zamiast mąki krupczatki zrobiłam pół na pół mąka pszenna typ 1850 i pszenna typ 650. Polecam!!!
Tez taka robie, jest pyszna, polecam!
uwielbiam swojską kaszanke i salceson,ale nie doważyła bym sie tego robić :)
Zupka wczoraj ugotowana i zjedzona do ostatniej kropelki. W smaku bardzo zbliżona do białego barszczu. Trochę bałam się dodać aż takiej ilości chrzanu, ale zaryzykowałam i zrobiłam tak jak w przepisie ( i bardzo dobrze, bo była pyszna). Podczas kolejnego gotowania ten chrzan dodam jednak kiedy ziemniaki będą już ugotowane ( miękkie). Miałam wrażenie, że te ziemniaki gotowane razem z chrzanem są ciągle twardawe.Podsumowując zupa bardzo dobra i na pewno często będzie gościć na moim stole. Dziękuję za przepis
Wygląda przepięknie, wrzuciłam do ulubionych:)
Naprawdę super rady, pozdrawiam
Zapytaj u rzeźnika lub w mięsnej masarni.Moja mama robiła kaszankę z sąsiadką od której kupiłyśmy świeżą wieprzowinę, więc krew do kaszanek, zatrzymała przy uboju.
Dziekuję danand za wnikliwe czytanie ... racja kako , już skorygowałam .. upss wczoraj adek tworzył ciacho ... hmm ciekawe jak jej biszkopcio wyszedł bez caco ? Poza tym ja z tych co naliże miche , łychę po kremie i sporadycznie kawałek ..A tak na ucho wam powiem ja to sporo ciast dobrego ... wydaje . Wczoraj ''sięgło się '' moim paniom rzeżniczkom i przyjaciółce wszystko na wynos . Pozostałą cześcia zaopiekuje się mój mąż .. )))
mggi moja forma to wymiar 42 x 28 cm. Tortownica 24 cm to zbyt mała średnica .. Jak już to rozmiar 30 - 32 cm ..
Witam mam pytanie gdzie można kupić krew wieprzową? Chętnie bym taką kaszankę zrobiła.,
I znów robię... Pyszności i to jakie ekspresowe w robieniu :) To lubię :)
Mniamniusio wygląda,nieskomplikowane dość szybkie w wykonaniu.Ciekawe czy z innymi owocami sie komponuje?A tortownica 24 cm,czy blaszka?