Zrobiłam podobnie jak Pączusze, zmniejszyłam ilość cukru o połowę i zastąpiłam część płatków rodzynkami. Palce lizać! A jakie banalne w wykonaniu!
Chleb jak najbardziej OK. Jednak ta dawka soli to za dużo nawet dla mojego mało wybrednego męża. Przepis polecam- ale z zdecydowanie z mniejszą ilością soli ( łyżkę dałam na 1,5 "porcji-czyli 750 dkg mąki) i bardziej słone od paluszków.
Wklepuj Madziu, narobiłaś smaczka:)
No dobra makuś miałam wklepać przepis na mój ''zimowy '' rosołek . Dla niecierpliwych ..udka kuraka , skrzydło anioła (indyka ) i szponder wołowy ... , wszystkie warzywka łacznie z listkiem laurowym i imbirkiem .. ::) A mięso z takiego wywaru .... ulaaaaa poezja do farszu pierogowego lub jako sztuka mięsa do sosu chrzanowego .. :) Upss .. rozmarzyłam się
W tym roku robiłam trzy porcje i sądzę, że za mało.
Polecam, jest PRZEPYSZNY
Tak emesko,czasami skrzydełka, i kawałek indyka:)
Imbir powiadasz..hmmmm..ciekawe połączenie;)
I jeszcze jedno: budyń smietankowy lub waniliowy? czy jakis inny smak?
Witam serdecznie! W zwązku z tym, że planuję zrobic ten tort na urodziny mojego męża, a nigdy wcześniej nie pieklam tortów, chciałam sie dowiedzieć ile powinnam dodac tego spirytusu? Całą butelkę?? wydaje mi się to niemozliwe. chyba że impreza ma się skończyć zanim się zacznie :D zakładam że nie o to chodzi, bo piszesz żeby alkohol dodać do obu mas. Możesz podać mi ilośc? Bardzo mi zalezy na dobrym smaku:) W końcu mąz mój wchodzi w magiczną 30stkę:D Z góry dziękuję za odpowiedz:) Pozdrawiam
Ciasto jest oblednie pyszne, juz je pare razy robilam - moj maz sie nim najesc nie moze :o))) Dziekuje za przepis!
Megi65 cieszę się że mnie pochwaliłaś.To nie jest moje pierwsze gruszkowe ,robiłam już trzy razy a raz z brzoskwinią ale to nie to samo co orginał.Jadłam roladę gruszkową w Zakopanym coś pysznego ,bardzo przypomina w smaku Twoje ciasto.Jestem zachwycona tym smakiem dzięki za przepis ,pozdrawiam
Milo mi Kasiu,ze Ci smakowalo. Ciekawa jestem czy jak zainwestowalas w wieksza ilosc sera, to, czy jest to, jeszcze Ptys, czy moze juz sernik ptysiowy?
Kiedys to sprawdze. Pozdrawiam serdecznie
Niemam pojęcia z kąd wzieła się ta nazwa.Ciasto pochodzi ze starego zeszytu mojej mamy.
Śliczna laleczka:)