lepiej dać ziemniaki do miski, podzielić na 4 części - 1 część wyciągnąć i w to miejsce wsypać mąkę ziemniaczaną, wtedy nic nie trzeba szklankami odmierzać - ciasto wychodzi idealne
Dzięki, teraz już tak nie robię. Kroję pigwę na kawałki, wyrzucam pestki, zalewam wodą (dużo, jeszcze dolewam w trakcie gotowania) no i gotuję aż się zrobi miękkka. Przecieram przes sito, tylko delikatnie żeby skórek nie przetrzeć (nie zawsze mi sie udaje), wody ma być tyle żeby było w miarę wodniste bo pigwa po zastygnięciu robi się taką galaretką że ją kroić nożem można.
Jak już przetrę to dodaję cukier i zagotowuję, wrzucam w słoiki. To właśnie dodaję do herbaty, do ciasta i do czego tylko się da, jest super i nie wymaga wielkiego zachodu bo pigwy nie obieram (jasne, ze byłoby lepiej ale i nie chce mi się i nie mam czasu i szkoda mi marnować bo kupić trudno).
Zawsze dodaję za mało wody bo się boję, ze bedzie za żadka i zawsze wychodzi gęsta jak nie wiem co :) ale polecam.
ozdoby i torciki przepiękne
Ponownie skuszę się na tort z Twoich przepisów :) ale oczywiście mam pytania :) Biszkopt na 1 tortownice 26śr. powinien starczyć prawda? Jakiej pojemności są szklanki? Dżem pomarańczowy dostanę w markecie? Bo chyba się nie spotkałam. Tym dżemem przekładamy każdy blat czy tylko pierwszy? Pozdrawiam :)
Musiało Ci się coś pomylić jeśli chodzi o ten przepis - autorka pod taką nazwą jak obecnie udostępniła przepis i nic nie uległo zmianie. Łatwo się o tym przekonać w historii edycji :)
Nastepnym razem zrobie kilka sloiczkow tej "bogatszej" wersji. Ciekawi mnie smak w wersji z koniakiem![]()
przy okazji, super zdjecie
Dlaczego w niektórych przepisach są pozmieniane nazwy, potem trudno taki przepis odnaleźć. Ja ten przepis mam pod nazwą "Ciacho Babci Helenki - zróbcie, a nie pożałujecie".
Auć.... oczy bolą od czytania tej ilości błedów
Gabi bardzo się cieszę że ci smakowały
Bardzo smaczne te ziemniaczki, zagoszczą na stałe w moim menu:)
a ile ciasteczek wychodzi z tej porcji? piec w termoobiegu? pozdrawiam
takową kapustkę robiłam w tym sezonie (przepis podobny)... bardzo smaczna..))
Pyszne jedzonko ,szybko się robi .Polecam
Dziękuję za przepis i gratuluję pomysłu - na pewno pojawi się u mnie na wigilijnym stole w tym roku :)