Bardzo dobre ciasto! Potrzebowałam ciasta na dużą blachę, bo chłopaki mają dzisiaj zebranie i trafiłam na ten przepis. Mocno czekoladowe, szybkie, jak zwykle dałam troche mniej cukru. Po prostu extra! Dzięki- Iza
dziś zrobiłam na obiad, wyszło przepysznie!
PS.Do szukania trufli tresuje się świnki, to może wytresujemy jakąś świnkę, zeby nam poszukała "świnek" carskich?)))I te i te znajduje się pod dębami! Nota bebe onegdaj na rynku widzialam pana, który sprzedawał z worka białe trufle.To znaczy, że gdzieś tu są!a ja(głupia) nie kupiłam((( Może w tej dąbrowie tam, gdzie Skarb Generała Samsonowa?))))
No Skarb Generała Samonowa to nie legenda)))To prawda.Kiedy pod koniec I Wojny św Rosjanie przegrali bitwę pof Tannenbergiem-generał Samsonow, który, nota bene zaraz potem zginął w tej bitwie- kazał żołd dla całej armii carskiej zakopać. To była cała taczanka(laweta)pełna złota.Złote "świnki", czyli monety złote z wizerunkiem cara o próbie złota 96.Do dzi tej taczanki nikt nie znalazł!!1Wiadomo tylko, że zakopano ją pod dębem koło miejscowości Wielbark na połuidniowych Mazurach.Korci mnie poszukać)))Bogdziu, robimy wyprawę?
Jeśli ktoś nie lubi bardzo słodkiego,to może zrobic bez cukru (w galaretce jest cukier) i będzie ok.
Zrobiłam dzisiaj wariację na temat wariacji. Do zapiekanki dołożyłam kalarepę, marchew i ziemniaki - pycha. ziemniaki super uzupełniają, natomiast kalarepka pozostaje nadal twardawa - mnie akurat taka wersja odpowiada.
Eksperymentalnie dla syna dołożyłam kilka plasterków wędliny domowej. Ale stwierdził, że to nie to.
Nie wiem jak rozmiksowac aż 600g mąki, bo ja mogłam najpierw 200g jak w przepisie a po dodaniu rozpuszczonego masła, kolejne 200g więcej mi nie weszło, bo ciasto byłoby twarde jak skała, z podanej ilosci składnikow wyszło mi jedynie 13szt. a smakują bardzo dobrze jak normalne proste ciasto :)
Faktycznie wygląda jak twarożek. Jest bez smaku, dlatego dodaję do niego np. cynamon i rodzynki albo same przyprawy (sól, pieprz, majeranek, kminek) wedle uznania.
Babeczki są rewelacyjne :)))
Żeberka rewelacja. Pyszne. Pozdrawiam
Czy ten deser jest bardzo słodki?
Sałatka naprawdę super !
mega dobry pomysl - jestem zauroczona prostota wykonania i pomyslowoscia, pozdrawiam
A więc tak: królik rzeczywiście bardzo mięciutki, smaczny. Dodałam grzybki suszone, ale pół godz im jednak nie wystarczyło zeby były miękkkie, następnym razem zrobie bez. lub dorzucę je na sam początek pieczenia. POLECAM i dziękuje