abdiasz- też tak myślę, czas leci.........ale zostawił nam swoje przepisy dziękujemy MU
Hmmm dziwne ze tyle wieprzowiny
Dziś po raz kolejny zrobię tę karkówkę, jest pyszna. Wkrótce szósta rocznica śmierci Uretana, wprost nie doa wiary, że tak długo już Go nie ma....
Kapustka wdarła się przebojem na moje salony :)) wybrałam włoską. Moje drogie Panie (i Panowie) - grzechem byłoby przeoczyć przepis.
Bardzo łatwe ciasto a przy tym takie jednorazowe... bo jak raz spróbujesz to smakujesz i smakujesz aż do ostatniego kawałka. Polecam od razu z więszej porcji..
Super wyszedł :) Wbrew pozorom nie robi się go długo. Miałam problem tylko z rozsmarowaniem masy krówkowej (kupiłam gotową), ale i z tym sobie poradziłam :)
rybka_M ja wszystkie ciasta piekę na termoobiegu. Termoobieg piecze równo i jest krótszy czas pieczenia. Kiedyś jak mi się przepaliła grzałka z termoobiegu, to w ogóle zapomniałam że mam jeszcze góra-dół i zamiast piec tradycyjnie, to czekałam aż piec będzie naprawiony. Niestety druga grzałka już tak równiutko nie piecze, jak ta oryginalna. Dopóki miałam pierwszą grzałkę to nie musiałam blachy z ciasteczkami w piecu obracać, wszystkie były równo upieczone, teraz muszę blaszkę obracać w piecu. Mój piernik już od wczoraj leżakuje na klatce schodowej i czeka na pieczenie, pozdrawiam wszystkich.
Mmmm napewno wypróbuje. Mam w domu pożeraczy pomidorowych pulpetów w każdej wariacji.
Margaryna ma być gorąca?
Dzisiaj z córeczką (3 latka) upiekłyśmy te ciasteczka. Wyszły w smaku bardzo dobre,tylko jakieś takie twarde jak wystygły... może takie miały być, a może ja coś nie tak zrobiłam... Ale zabawa była przednia, a ciasteczek zostało już tylko kilka sztuk :)
na początku przeraziła mnie ilość cukru, ale zaryzykowałam i się opłaciło. Bezy wyszły znakomite. Polecam niezdecydowanym:)
A jakbyś włożyła do góry nogami - tak, aby uzyskać płaską powierzchnię? Nie wiem co prawda czy to nie zajmie za dużej powierzchni piekarnika, ale może warto przymierzyć.
Zrobię tak jak robisz wykąbinuję jakąś blachę aby nie kłaść bezpośrednio na dnie piekarnika blachy z ciastem przynajmniej nie będę się bać ze się przypali chociaż dzisiaj piekłam na 3 blachy na raz ciasta miodowe ale z takim ciastem nie na problemu bo mozna go wkładać wyciągać kiedy się chce nie opadnie ,jak niedopieczone to dopiec ,dzięki z tą blachą to dobry pomysł moja orginalna blacha jest wyższa niż patelnia przydala by się taka niska jak do pizzy lub do rolad dzięki!
Pyszne śledziki, bardzo nam smakują, na pewno nie raz wróce do przepisu. Pozdrawiam!