Super !!! Odkąd spróbowalam nie robie juz inaczej.
Hejka Karola:)) Przepraszam za blad:(( Konfitury ma byc pol sloiczka!!!:))
Babeczki wygladaja jak z dobrej cukierni:))))pozdrawiam i juz koryguje blad:))))
Lekko przesadziłam z solą, ale familia nie grymasiła i jutro do pracy/szkół na kanapki kategorycznie żąda, więc nie jest źle. Na pierwszy ogień poszło z szynką wieprzową. Następny w kolejce jest schab. Polecam, jednak na sól trzeba bardzo uważać. Ja miałam spory kawałek mięsa, zredukowałam ilość, a i tak nieco przesolone wyszło. Niemniej pyszne, aromatyczne i soczyste.
No i zupełna KATASTROFA... Zrobiłam z 2 kg karczku, z nadzieją, że będę miała 2 obiady z głowy...
I ja się grzecznie pytam: gdzie ja w sobotę po południu dostanę świeży karczek???? Blacha wymieciona do czysta, a mąż zapragnął na niedzielę powtórki z rozrywki. Dostanie ze schabem w roli głównej, bo tylko to wyszperałam w zamrażalniku.
Pycha!!!!
I żeby nie było: to mój pierwszy komentarz na WŻ. Nie mogłam się powstrzymać... ;)
Rodzinka patrzyła podejrzliwie na zaserwowane im dziś na obiad kotlety, ale tylko do pierwszego kęsa - później to już tylko same pochwały, jakie dobre. Dodam, że doprawiłam mięsko dodatkowo własnoręcznie ususzonym lubczykiem ![]()
Zrobione wczoraj na urodzinki. Do jogurtu dodałam przyprawy : sól, pieprz, paprykę, czosnek i cebulę granulowaną. Zostawiłam na 5 godzin. Krakersy zmiksowałam w blenderze, dodałam pieprz, vegetę i paprykę. Piekłam w piekarniku, polane delikatnie olejem z pestek winogron ok. 30 minut w 180 stopniach. Kurczaczek wszystkim smakował, mięciutki bardzo. Polecam :)
Do tej pory to ja myślałam,że ja umiem robić lane ciasto...Kluseczki są idealne
Super surówka, jestem fanką selera a w tym wydaniu to poprostu bajka :) dzieki za przepis.
Żałuję, ze nie trafiłam na ten przepis od razu, bo wygląda fajnie. Zrobilam sos wg. innych i wyszedł za słodki, za kwaśny, za ostry i w ogóle nie przypomina tego, który próbowałam u koleżanki (jak wezmę przepis to umieszczę :)
W przepisie amozik jest dużo mniej cukru, octu i oliwy niż w innych więc jest szansa, że jest dokładnie paprykowy :) ale jas próbuję go już w następnym sezonie
Oj ja te zawijaski lubię najbardziej. Solidnie je doprawiam i są paluszki lizać.
mądrze z cukrem, ja nie pomyślałam i zepsułam, dla mnie stanowczo za słodki a każdy przepis na jaki trafiłam zawiera za dużo cukru :(
nie rozumiem też o co chodzi z olejem/oliwą, tu jest aż 0,5 litra a w http://www.wielkiezarcie.com/recipe69645.html jest tylko pół szklanki, ja dodałam 0,5 litra, któś próbował oba przepisy?
dla mnie stanowczo za słodki więc lepiej dodawać cukier stopniowo i próbować co komu smakuje
Pyszny:))
Pyszne ciasto. Najlepsze na drugi dzień. Goście byli zachwyceni. Zamiast Nutelli użyłam kremu orzechowo- czekoladowego z Biedronki.
leje ciurkiem:)