Jesteś tutaj: / Najnowsze komentarze

Najnowsze komentarze

Amfri

(2012-10-27 09:57)

Zbierałam się z tym mięskiem od kilku miesięcy i nareszcie udało się siedzi sobie w piekarniku - zobaczymy tą pyszność którą tak zachwalacie  a 1,8g soli to 3 płaskie łyżeczki (tak dla ułatwienia innym)

Mońcia

(2012-10-27 09:50)

Szukałam oryginalnej polewy do sernika i znalazłam.Chyba nigdy nie wpadłabym na tak prosty a zarazem genialny pomysł,żeby do rozpuszczonej czekolady dodać galaretke.Polewa jest wspaniała,niby czekoladowa a ten owocowy posmak galaretki zaskakuje.Użyłam galaretki cytrynowej bo idealnie pasuje do sernika,bałam się troszeczkę,że 2 szklanki wody to zbyt dużo i użyłam 1,5 szklanki.Jest idealnie.Polewa na stałe zapisuje się w moim kulinarnym kajecie.Następnym razem zamiast wody użyję mleka-moja koleżanka wszystkie galaretki rozpuszcza właśnie w mleku a nie w wodzie i twierdzi,że są smaczniejsze.Zobaczymy.Dziękuję za przepis i pozdrawiam.

dobrzyca1

(2012-10-27 09:37)

Robię taką od lat - to jest moja popisowa - ale dodaję jeszcze do sałatki żółtą paprykę , nie tylko do "ozdoby", i mieszam sos sojowy ciemny z jasnym - jest naprawdę pyszna - Pozrawiam Was :-)

 

gabigold

(2012-10-27 08:47)

Kusząco i powabnie, nic tylko jeść:)

JadziaDrzewiecka

(2012-10-27 06:19)

W Australi trudo zdobyc szczaw. Zupe zrobilam z listkow baby spinach (szpinak) z dodakiem malej ilosci cytryny. Wyszla bardzo, bardzo smaczna.

Przypomnial mi sie smak z ponad 50 lat temu. 91 letnia Mama rowniez mile wspominala jeszcze jeden kolejny  rarytas Polskiej kuchni.

Dzienkuje za przepis i za serwis "wielkie zarcie" w mojm i w imieniu mojej Mamy. Dzienki tej strony moge odtworzyc bardzo wykwintne a dla mnie trudne dania, sprawjajac Mamie wielka przyjemnosc.

pandora

(2012-10-26 23:44)

Jest to nie tylko sposób na zagospodarowanie dyni; z tego tylko powodu warto ją kupić! Lazania wyszła wspaniała! Miałam co prawda nieco trudności z dopasowaniem ilości składników...Dyni dałam podwójną ilość, dodałam też cebulę i marchewkę (pasuje chyba też seler naciowy, ale nie miałam). Sos beszamelowy z tych składników żadną miarą mi nie wyszedł - tzn. musiałam dać podwójną ilość płynu (ale to nie problem oczywiście), jednak nie zwiększyłam ilości jajek. Ser pół na pół parmezan (czekał biedak w zamrażalniku dość długo na swoje 5 minut) z żółtym. Aha, dynię zawsze przyprawiam curry (pasuje idealnie). No i jeszcze szynka - najlepsza jak sądzę byłaby surowa - no może nie parmeńska, polędwica łososiowa chociażby. Nie dysponowałam jednak i dobra włoska też była dobra. Co do ilości makaronu - dałam za mało w stosunku do ilości farszu (tzn. za obfite warstwy nadzienia) - co na smak wpłynęło raczej pozytywnie, natomiast ciężko było jakoś to ładnie pokroić. Następnym razem dopracuję .

Bardzo polecam, zwłaszcza tym, którzy lubią dynię.

 

Xavierka

(2012-10-26 23:37)

Ślimaczki pyszne. Jednak odradzam papier, bo potem robi się tragedia z ich odklejaniem. Może lepiej natłuścić porządnie blachę?

megi65

(2012-10-26 22:45)

bello ! Mam nadzieje , że w odpowiedniej chwili ... opanowałaś się i pomyślałaś o .. najbliższych , oni też chcą spróbowac twego wypieku .. i szkoda chorwać z .. przejedzenia ! Tak na serio , cieszę się ,że ciacho udało się i smakuje . ::)

monia7301

(2012-10-26 22:40)

Miło mi psiunia że naleśnik Ci smakował...a z dżemem jagodowym to na pewno pychota .Pozdrawiam

EWA51

(2012-10-26 22:34)

Nie napisałaś ile mąki i sody ?

psiunia

(2012-10-26 22:04)

Fantastyczny przepis  .Mój nalesnik był z dżemem jagodowym pychota .Pozdrawiam autorkę

janani

(2012-10-26 21:50)

Dżem jest przepyszny, najbardziej przeszkadzało mi przecieranie przez sito, ale po spróbowaniu -drugą porcję przecierałam bez "mrugniecia okiem". Również nie dawałam orzechów bo za nimi nie przepadam w takich przetworach. Gratuluję przepisu

joana30

(2012-10-26 21:43)

Muszę koniecznie wypróbować!

lt28

(2012-10-26 21:41)

Hej,

swietny przepis, jestesmy juz po wieczornej cieplej kolacji z rodzina... palce lizac.

Zrobilam zeberka po Twojemu i w kapuscie , oba im smakowaly, chociaz ja tego nie jadam bo zeberek nie lubie a jestem milosniczka miesa :) 

pozdrawiam

Najbardziej aktywni

  • Przepisów: 67
  • Artykułów: 0
  • Filmów: 0
  • Galerie: 1
  • Przepisów: 83
  • Artykułów: 0
  • Filmów: 0
  • Galerie: 0
  • Przepisów: 24
  • Artykułów: 0
  • Filmów: 0
  • Galerie: 7
  • Przepisów: 29
  • Artykułów: 5
  • Filmów: 0
  • Galerie: 0
  • Przepisów: 274
  • Artykułów: 7
  • Filmów: 0
  • Galerie: 0
  • Przepisów: 10
  • Artykułów: 0
  • Filmów: 0
  • Galerie: 0
Zasady dotyczące cookies
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej" „<% gt "Polityce Cookies” %>".
Zamknij