Pasztet wyszedł wyśmienity, szybki w wykonaniu, zapach pieczonego obłędny, ciekawy w smaku-bo w końcu bez mięsa, po ostudzeniu dobrze się kroi na plastry, dzisiaj powędrował na kanapki...dzięki za przepis,pozdr.
Smak,zapach i kolor tej zupy to jest to,czego potrzeba jesienną porą...)) W takiej wersji dynia smakuje mi najbardziej, choć zjadamy jeszcze placki ziemniaczano - dyniowe i taki właśnie dzisiaj dyniowy obiad.
Wyszły pyszne śledzie,co tu mówić, ale znając swoją słabość do śledzi,przypomniałam sobie,że już chyba takie robiłam,a przepis wzięłam od Ani. Chyba różnił się ogórkami-tam chyba dałam kiszone. Z konserwowymi smakuje lepiej. Pychaśne!
To była moja pierwsza kwaśnica i wybrałam ten właśnie przepis co było rewelacyjną decyzją! Kapuśniak smakuje fantastycznie! Zamiast wędzonej kiełbaski dodałam drobno posiekany boczek wędzony - posmak był super!
Przepis na stałe zagości w mojej kuchni, domownicy byli baaardzo zaskoczeni i wszystkim smakowało wybronie.
piszesz całe jajka w składnikach a dajesz tylko białka to jak to w końcu jest
Mleko jest podstawa, jak jajko i bulka lub inny skladnik, jezeli jest czerstwy chleb umocz na kilka sekund w mleku z jednej i drugiej strony, jezeli swiezy krocej:-) jest pyszny - my jemy na slodko z bulka tarta
ja juz jadlam buraki surowe :)
Ciasto wyszło super, aż nie mogę się oderwać od blachy, by prazestać jeść. Polecam!!:)
Ciasto super, ja wlalam do blachy większośc ciasta potem dalam mus z jabłek i zalałam resztą ciasta i wyszlo pyszne ale racją jest że trzeba dodac o polowe proporcji więcej niż jest w przepisie :)
Aha to teraz kapuje bo myslalam ze wszystko w jeden wchodzi. Zrobię chyba jutro i dam zna
c +czy smakował.
Przepraszam ale nie mogłem się powstrzymać i musiałem się zalogować. Sorry, co prawda wino robię dopiero po raz trzeci ale przepisu na taką berbeluchę dawno nie widziałem!!! Jak można zrobić wino z takich proporcji !!?? To przecież jest woda z dodatkiem smakowym winogron. Wystarczy kupić sobie jakąś literaturę za 15 zł i dowiedzieć się jak sie robi wino. Wino robi się z soku z winogron a nie z wody!!! (Chyba że jesteś Chrystusem) Wodę z cukrem dodaje się tylko w celu skorygowania soku co do zawartości cukru w soku i jego kwasowości. Ilość dodanej wody nie powinno przekraczać 10-20% ilości soku. No i fermentacja tylko przy naturalnych drożdżach znajdujących się na owocach (dzikich drożdżach) może doprowadzić do zepsucia wina oraz niskiej zawartości alkoholu (to raczej będzie soczek lub ocet). Za parę złotych można kupić drożdże winiarskie w proszku lub w płynie które fermentują i zamieniają cukier w alkohol nawet do 16-18%. No ale jeśli ktoś uważa że powyższy przepis jest świetny i jest zadowolony z tego co pije, to w sumie wolny wybór i życzę powodzenia.
Ta ilość masy wystarczy na przełożenie dwóch oddzielnych andrutów.
Oczywiście, że je się surowe buraki i nawet pije sok z surowych buraków. Burak surowy jest zdrowszy niż gotowany, bo zostaje w nim więcej cennych witamin i składników, które rozpuszczają się w wodzie przy gotowaniu.
Buraka nie można porównywać z ziemniakiem, bo należą do zupełnie odmiennych rzędów roślin i nie mają ze sobą nic współnego. Burak jest z rzędu goździkowców z rodziny szarłatowatych (tak jak ceniony ostatnio amarantus), a ziemniak należy do rzędu psiankowców ( w większości trujących, zawierających alkaloidy ) i rodziny psiankowatych (razem np. z tytoniem, bieluniem).
Nie wiem skąd przekonanie, że nie można go jeść na surowo, skoro nawet dzieciom podajemy syrop z buraka na przeziębienie.
Trzeba przyznać, że gulasz wyszedł świetny, robiłam z szynki i jedyna modyfikacja jaką zastosowałam to dodałam świeży czosnek . Dziękuję za przepis :-)