Jesteś tutaj: / Najnowsze komentarze

Najnowsze komentarze

Kry

(2007-08-09 02:22)

Ekstrakt waniliowy to, ani cukier ani olejek. Jest to wyciąg ze strąków wanilii połączony z wodą , alkoholem etylowym i karmelem. Można go kupić  np. w sklepie mniammniam. Tam kosztuje 29 zł.

Natka64

(2007-08-08 23:15)

Taka cukinie jemy co roku jak na ogrodzie wyrosnie ostatnio mieso zostalo a cukni zabraklo pychota polecam

muszka22

(2007-08-08 22:56)

moja babcia robiła w ten sposób wiśnie, tylko je nie pasteryzowała.Wkładała wiśnie w bardzo duży słoik i zalewała je miodem, następnie odwracała go do góry nogami i stawiała na głębokim talerzu. Czekała aż sfermentują,póżniej odstawiała go w chłodne miejsce. Ostatnio otworzyłyśmy z siostrą 6 letni słoik wyszedł super miodzik pitny, a wisienki jeszcze lepsze.

nonka4

(2007-08-08 22:37)

albo cukier waniliowy

nonka4

(2007-08-08 22:37)

myślę,żę Kluko ma na myśli aromat waniliowy (olejek)

tu_gosia

(2007-08-08 22:31)

hejka, prosze o wyjasnienie... ekstrat waniliowy tzn ?? bo jakos nie kumata jestem ;)

Katalina

(2007-08-08 22:26)

Sympatyczne danko, lecz bez fajerwerków.

surimka

(2007-08-08 21:34)

Wyglądają cudnie....chyba się wezmę za ich zrobienie :D

surimka

(2007-08-08 21:26)

Na pewno też musi świetnie smakować. Pozdrawiam :D

bleckkasia

(2007-08-08 21:20)

Zazwyczaj w opakowaniach jest 400g lub 500g, jedno takie spokojnie wystarczy.

Pozdrawiam :)

Janek

(2007-08-08 21:16)

Zosiek, Kry i sunny już Ci odpowiedziały. Można dodać curry zamiast kurkumy, wówczas kolor jest nieco inny. Można szafran ale po co, jest droższy.
Można dodać słodkiej papryki ale to w połowie duszenia (po ok 10 min) wówczas ryż będzie brunatny i ma dosyć ciekawy smak, do pieczonego mięsa jest super.
Dla "zabawy" mozna zrobić dwa kolory jak i dwa smaki (uzyć np. bulionu grzybowego i dodać właśnie paprykę) ..gości mozna zaskoczyć "egzotycznym" ryżem ..żółtym, brazowym i lekko zielonkawym(curry), a wszystko z tego samego opakowania"surowca".
Pozdrawiam i życzę udanych eksperymentów.
Janek

Kluko

(2007-08-08 21:14)

Fakt! Jest bardzo smaczna! Ja polewam tylko oliwą i posypuję świeżo zmieloną mieszkanką lorowego [pieprzu i papryki. Super!

arti_4

(2007-08-08 20:56)

Bardzo lubię gołąbki jak będę miała chwilkę czasu na pewno wypróbuję. Dzięki za ciekawy przepis. Pozdrawiam

Kry

(2007-08-08 20:49)

Kurkuma, to roślina z kłącz której sporządza się przyprawę stosowaną przede wszystkiem w kuchni indyjskiej. Wchodzi w skład m.in. curry. Można ja dostać prawie we wszystkich sklepach, które prowadzą sprzedaż przypraw. Daje piękny żółty kolor, co widać na zdjęciu.

Janek

(2007-08-08 20:49)

Cieszę się, że Tobie, Rodzinie zapewne też, smakuje ryż tak przygotowany. Ja robię  ok 15 razy w m-cu, zawsze w ten sposób. Czasem dodaję różne zioła dla urozmaicenia.
Ten ryż zawsze wyjdzie sypki. Tajemnica ryżu sypkiego to nic innego jak  ..."niedostatek wody-płynu". Robiłem różne "doswiadczenia" i zawsze ryż był sypki, bez względu na czas "duszenia". Odgrzewanie jest też proste. Podlewmy nieco wody i grzejemy często mieszajac, bez przykrywania.
Pozdrawiam.
Janek

Najbardziej aktywni

  • Przepisów: 67
  • Artykułów: 0
  • Filmów: 0
  • Galerie: 1
  • Przepisów: 83
  • Artykułów: 0
  • Filmów: 0
  • Galerie: 0
  • Przepisów: 24
  • Artykułów: 0
  • Filmów: 0
  • Galerie: 7
  • Przepisów: 29
  • Artykułów: 5
  • Filmów: 0
  • Galerie: 0
  • Przepisów: 274
  • Artykułów: 7
  • Filmów: 0
  • Galerie: 0
  • Przepisów: 10
  • Artykułów: 0
  • Filmów: 0
  • Galerie: 0
Zasady dotyczące cookies
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej" „<% gt "Polityce Cookies” %>".
Zamknij