Marynata jest ostra, ale po upieczeniu boczku nie wyczuwa sie tej ostrości. Boczek pycha! Polecam!
Torcik pyszny,polecam.
Dziś rano zrobiłam te jajka..wg mnie bez rewelacji..
Zakwas superowy!
zdecydowanie lepszy niż ze sklepu. Najpierw zalałam wodą mąkę. Wieczorem dodałam chleb (bo rano miałam tylko bułkę i razowy musiałam rozmrozić). Czosnek dodałam po dwóch dniach - bo bałam się, że mi się nie ukisi dobrze - a zabije wszystkie bakterie na początku. Nie dawałam majeranku.
Na porcję jednorazową (5 litrowy gar) nastawiłam 150 g mąki i 1 litr wody.
Na pewno będą powtórki. polecam wszystkim.
Do żurku zmiksowałam wszystkie warzywa z wywaru plus dodałam szklankę maślanki. Przepyszny...chyba jeszcze nigdy mi tak nie smakował
Skuszona pozytywnymi komentarzami zrobiłam to ciasto i niestety nie smakowało nam. Czuć sztuczny posmak kisielu :( Samo ciasto kruche jest pyszne, być może wykorzystam je jeszcze, ale w połączeniu z jabłkami bez dodatku kisielu... Cześć ciasta wydałam (obdarowani stwierdzili, że da się zjeść), resztę wyrzuciłam :(
Leszek ! ja też ''blokers'' ale moja piwniczka zawsze chłodna, szczególnie latem a więc piernik będzie całoroczny. Nastawiaj szybko ciasto , noce i ranki jeszcze zimne jak masz balkon sprawa prosta. Na dzień do lodówki a od wieczora na balkonie. A tak na marginesie zaraz nie będzie CO i piwniczka też będzie chłodna ..ile masz stopni C ..?
Ciekawa odmiana rosołu .Smaczny i pożywny.
Sernik ten upiekłam na Święta Wielkanocne.Wyszedł mi trochę za mokry i ciężko się go kroi.Sernik w tej wersji czyli gotowany najlepiej mi smakuje z jedną warstwą herbatników a na górze galaretka.
O szlag, zapomnialam że schab się gotuje bo córka przyjechała i tak się gotował 45 minut...
Jutro zobaczymy co z niego wyjdzie :-)
Dziewczyny podpowiedzcie gdzie przechowujecie ciasto jeżeli nie ma być w lodówce?Mieszkam w bloku gdzie jest ciepła piwnica???????????
Świetne ciasto. Zrobiłam w tortownicy więc Pawełek wyszedł wysoki. Zgodnie z wcześniejszymi sugestiami , na górę dałam bitą śmietanę. Efekt? Super. Dzięki za przepis.
Dziewczyny dziękuję za miłe komentarze. Mati2 dobrze myślisz o karkówka. Ja bym ją piekła około 2 h. Tyle niedawno piekłam schab i rozpływal się w ustach. Rękawa nie używam, bo piekę zawsze w naczyniu żaroodporne, ale myślę, że to nie robi różnicy. Pochwal się proszę efektem. Pozdrawiam serdecznie.
Ciasto jest obłędne. Zrobiłam na święta. Pełna harmonia smaku. Polecam i dzięki za przepis.
Bardzo pyszne. Dziękuję za przepis i polecam wszystkim, którzy się zastanawiają czy warto próbować.