Proszę o odp. czy biszkopt ponczowac? I użyć margaryny czy może lepiej masła?
Foremki to sa mufinki czy na male tarty?
Hej, hej! Mam w swoich zbiorach przepis na ciasteczka czekoladowe. Składniki inne, ale sposób wykonania ten sam - krojenie. Genialne ułatwienie, gdy chcemy mieć w miarę okrągłe herbatniki. Rach-ciach! Zero wałkowania. Ostatnio wstawiałam przepis na ciastka z mąki kukurydzianej i również je "poplasterkowałam". Polecam ten sposób!
No ja myślę! A teraz idę kuchnię odgruzować, bo dziś tylko latałam na zakupy, gotowałam, fociłam, zapisywałam przepisy, a sterta garów rosła i rosła :D
Szefowa:) ...............Zrobi sie:))
To telefonem myk myk i fotka gotowa :)
Pierwszy raz robię;).................A jak będzie twarda to się czymś poleje:))
Z fotką gorzej bo mój aparat to robi takie zdjęcia,że nie wiadomo o co chodzi taki wiekowy jak i ja:))
Foteczkę poproszę z efektów! Tylko nie przesusz bezy, żeby była krucha i delikatna w smaku a nie twarda :)
No a jakże:)) I pewnie tak chciałam zrobić i zrobię. Jeszcze raz dzięki:)
W komentarzach do przepisu widziałaś kiwi? :D
Chyba tak.........Dziękuję:) Tylko gdzie ja tam kiwi widziałam.........
Dziękuję :)
Czy chodzi Ci o tę wersję Pavlowej? http://www.wielkiezarcie.com/recipe113210.html :)
Jadłem to ciasto zrobione przez moją siostrę (sam ciast nie piekę) Było przepyszne choć użyła dżemu wiśniowego, bo taki akurat miała. Wszystkim to ciasto gorąco polecam.
Śliczne mazurki takie wiosenne:)
Ale mam prosbe- od dłuższego czasu szukam Twojego przepisu na Pavlovą zdaje się były tam kiwi i inne owoce. Miałam w ulubionych .............no i jak kamień w wode. U Ciebie też nie mogę znaleźć a chciałam zrobić na święta. Możesz pomóc:)
Pa ! Nie ma głupich pytań tylko ..śmieszne odpowiedzi
. Ale do rzeczy, jeżeli masz kostkę masła 200g to 70g (7dkg) to 1/3 kostki. Jeżeli chcesz przeliczyć na łyżki: stołowa to 30g (3dkg ). Reasumując 7dkg to dwie kopiaste łychy. Powodzenia, a tak przy okazji malutka kompaktowa waga kuchenna to fajna sprawa
.