Jesteś tutaj: / Najnowsze komentarze

Najnowsze komentarze

milunia

(2017-03-14 13:15)

To dziwne bo ja wszystko rozumię .Chyba widać jakie biszkopty,wystarczy popatrzeć na zdjęcie a wszystko jest jasne.Masło maślane,rany....sprostowanie bedzie w gazecie.

Smosia

(2017-03-14 11:57)

Można tylko zaznaczyć 'olej słonecznikowy rafinowany' - wg ekspertów sprawdza się nawet do 220 *C, prawie tak samo jak rafinowany rzepakowy.
Niższy 'punkt dymienia' mają oleje tłoczone (na zimno), lepiej na nich nie smażyć.
Dzięki za porady stekowe, przydadzą się:)).

Aga-kuchareczka

(2017-03-14 09:50)

Jaka forma? Jakie biszkopty okrągłe, podłużne? Nie rozumiem ostatniego zdania co z tymi biszkoptami na górę? W środek ciasta? Masło maślane. Proszę o sprostowanie.

fidrygalka

(2017-03-13 21:33)

Moja teściowa - pochodząca z Równego zawsze na Wielkanoc piekła babkę drożdżową (ilości jak dla pułku wojska) i tą babką rodzina zastępowała w Święta pieczywo - nawet do szynki z sosem chrzanowym. Mnie taka kombinacja smaków osobiście nie odpowiada ale też i nie dziwi. Znaczy: można cheesy! Pozdrawiam ciepło!

ekkore

(2017-03-13 20:12)

Moment solenia mięsa nie ma wpływu na steki o ile mamy dobrej jakości mięso. Sole przed i nic się nie dzieje. Najlepsze steki są z marynaty, to moje zdanie. Podgrzanie steka przed podaniem w tem. 180 stopni, zawsze wpłynie na jego jakość. W restauracjach w związku z odpoczywaniem mięsa, steki podawane są letnie. Na trzy lata jedzenia stekow poza domem, nie trafił mi się jeszcze nigdy gorący. Na początku to mnie denerwowalo, ale przywyklam.

mariateresa

(2017-03-13 17:28)

Olej słonecznikowy nie lubi wysokich temperatur,  ale na moim pisze  max.  180 *,  więc autorka  "na styku ciepła "  raczej  się zmieściła  -  jednak ja ani do frytek,  ani na patelni grillowej słonecznikowego  nie używam,  ale zasady od 1 do 6  warte zapamiętania.

Dżanina Fonda

(2017-03-13 15:07)

Olej słonecznikowy lubi wysokie temperatury???

ulfik

(2017-03-13 09:55)

O rety dziewczyny, po co się tak kłócić? Przecież każdy może mieć również własną interpretację danej potrawy i co w tym złego? Czy to zawsze musi być wszystko takie kropka w kropkę? Jeśli ktoś majstruje przy tradycyjnych polskich daniach to nikt się go nie czepia, z kolei autorce oberwało się tak, jakby popełniła jakieś kulinarne bluźnierstwo :P To jej przepis i jej wersja, proste. To tak jakby ganić kogoś, że do sporządzenia rosołu dodaje kapusty - jedni dają inni nie i bez sensu jest krytykowanie tego oraz robienie z kogoś idioty, bo robi inaczej niż my, czy inaczej niż się "powinno". Takie moje zdanie. Przepis zapowiada się tak czy siak smakowicie i chętnie go wypróbuję :)

iwett

(2017-03-13 09:44)

Ja myślę tingra ,że na stronce "Moje wypieki" ma idealny przepis na Sycylijskie cannoli " ?  Tyle, że też z masłem.....
A i jeszcze te bąbelki trza sporo składać i tłuc jak przy faworkach. 
Tak jest tam opisane. 
Ale pewnie jedne i drugie rurki są pyszne bez względu jak je zwał....:)

iwett

(2017-03-13 09:39)

Nadiu iwcia wszystko świetnie wytłumaczyła......:)
Nie chce się wymądrzać ale ważne jest stały czas dokarmiania no wiadomo nie co do minuty ale w miare i temp. otoczenia musi być ciepło i bez przeciągów.
Ja teraz trzymałam w piwnicy w kotłowni i latałam tam co rano z mąką, wodą  i wagą. :). W słoiku mieszałam trzonkiem od drewnianej łyżki i trza porządnie pomieszać.
Iwcia wczoraj odmierzyłam z zakwasów z lodówki potrzebne na dzisiaj do pieczenia odpowiednie miarki. Postały przez noc w kuchni......zaraz będę dokarmiać wg przepisu i za pare godzin piec.
Hmnnn zobaczymy co tym razem mi los przygotuje, hehe.....:)
Nadiu a przepis na zakwas wzięłam ze stronki "Smakowity chleb.pl .
Wszystko jest dokładnie opisane.
Powodzenia i daj znać jak Ci wyszło.

nadia

(2017-03-13 09:23)

O matko z corka, czy izaa_a napisala, ze to przepis oryginalny? Nie przypominam sobie, wiec po co robisz tyle halasu tingra? Wstaw swoj przepis ORYGINALNY i bedzie po problemie. Wtedy kazdy bedzie miec wybor, jaki przepis chce wybrac a Ty sie czepiasz za przeproszeniem jak rzep psiego ogona a na dodatek uszczypliwa jestes jak szczypiorek na wiosne, no ale wiosna tuz tuz, wiec nie ma co sie dziwic ;) Pozdrawiam :)

iwciaG

(2017-03-13 09:20)

Wydaje mi się, że gdzieś, kiedyś czytałam, że wskazana jest drewniana i innej nie używam, ale jeśli masz za dużą, to mieszaj rączką łyżki, bo zakwas nie musi być idealnie jak ciasto wymieszany i tak wszystko ,,zje". A jeszcze dodam, że czasem dla lepszego obudzenia zakwasu po wyjęciu z lodówki dokarmiam (mąka, woda) ale również zdarza się mi dosypać łyżeczkę cukru;))

nadia

(2017-03-13 09:14)

O i to jest lopatologiczno-profesjonalne wytlumaczenie ;) Mam tylko pytanie, czy do mieszania musi byc lyzka drewniana czy moze byc zwykla ?

iwciaG

(2017-03-13 08:00)

Bardzo mi miło, że zechciałyście Smosiu i Iwett odkryć domowe zamieszanie....hmm mieszanie na dobry smak i aromat ;)) Pozdrawiam.

iwciaG

(2017-03-13 07:58)

Cześć dziewczyny;) Zakwas to nic innego jak połączenie mąki żytniej razowej (obecnie dostępna w ,,Lidlu" bez problemu) z taką samą ilością wody letniej, przegotowanej. Zaczynamy od pół szkl. mąki i pół szkl. wody mieszamy drewnianą łyżką w słoiku, zakrywamy np. podwójną gazą lub w okresie muszkowym papierem śniadaniowym złożonym na pół i zabezpieczamy gumką na słoiku by ,,pokrywka nie spadła".... Zostawiamy w temp. pokojowej.
Zrobiony rano, wieczorem tylko mieszamy, następnego ranka dajemy jak za pierwszym razem wodę i mąkę, mieszamy. Tak postępujemy przez 5 dni i już możemy robić chleb. A zakwas wedle potrzeb jeszcze kilka dni dokarmiamy, już nie musimy mieszać dodatkowo. Jak nie chcemy zrobić za dużo zakwasu, to wkładamy zamknięty słoik do lodówki, a przed użyciem wyciągamy min. 3 godziny wcześniej, dokarmiamy i znów gotowy jest do użycia. Może lodówkować nawet 2 tygodnie, można raz na kilka dni przemieszać. ;)))

Najbardziej aktywni

  • Przepisów: 67
  • Artykułów: 0
  • Filmów: 0
  • Galerie: 1
  • Przepisów: 83
  • Artykułów: 0
  • Filmów: 0
  • Galerie: 0
  • Przepisów: 24
  • Artykułów: 0
  • Filmów: 0
  • Galerie: 7
  • Przepisów: 29
  • Artykułów: 5
  • Filmów: 0
  • Galerie: 0
  • Przepisów: 274
  • Artykułów: 7
  • Filmów: 0
  • Galerie: 0
  • Przepisów: 10
  • Artykułów: 0
  • Filmów: 0
  • Galerie: 0
Zasady dotyczące cookies
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej" „<% gt "Polityce Cookies” %>".
Zamknij