Tort przepyszny, słodki
tak w sam raz.Idąc za Twoją radą dałam do masy łyżeczkę żelatyny i dobrze zrobiłam.Tort ubogi i nie doskonały w swej formie ale jednocześnie wykwintny i przepyszny.Dziękuję i pozdrawiam
Milunia ! dziękuje za miły komentarz .. dobry pomysł z rodzynkami, muszę spróbować
Druga odsłona równie pyszna :)
Fajna , szybciutka sałateczka . Robiłam dwa razy i za każdym jako pierwsza znikała ze stołu.
Dołączam i ja do wspaniałych komentarzy. Zrobiłam na niedzielny obiadek... pochwałom nie było końca. MNIAM
Ciasto baaaaardzo dobre!!!krem przepyszny!!!wiśni nie miałam więc dodałam namoczone w alkoholu rodzynki.
Miałam zaznaczyć w mojej 'Opinii', że majonez zastąpiłam musztardą (2 łyżki dodatkowo), a przed wrzuceniem mięsa do garnka (koniecznie duuużego, by nie kipiało) polałam je obficie olejem (głównym składnikiem majonezu). Polecam.
Wyjątkowo smaczny, soczysty i aromatyczny schabik (bo delikatny). Polecam jako wędlinę i do obiadu, na ciepło (z zalewy chyba wykombinuję jakiś sos, np. pieczarkowo-cebulkowy). Proste i ekspresowe przygotowanie, krótkie gotowanie - ideał każdej kucharki. Ja marynowałam mięso natarte pieprzem czosnkowym w lodówce przez całą noc. Dziękuję i pozdrawiam Autorkę :).
Czujna jesteś!
Dzięki, popróbuję.
Jajeczka przepiórcze są maleńkie, więc gotujemy je kilka razy krócej niż zwykłe kurze :) Ja najczęściej łyżką wyciągam po minucie gotowania jedno z nich i sprawdzam, jak szybko powiększa się na jajku plama suchego - jeśli jest bardzo mała, wkładam jeszcze na 15 sekund, jeśli wilgoć na skorupce szybko odparowuje i sucha część skorupki jest spora, kończę gotowanie. Przelewam jajeczka zimną wodą, a następnie pozwalam im wystygnąć w miseczce. Raz ugotujesz i będziesz wiedziała intuicyjnie kiedy wyjąć :) Pozdrawiam
Miałam kiedyś przyjemność skosztowania takiego dania. Było pysznie:)
Wypas;)
Mi jednak serek nie podszedł.
Następnym razem kupię w sklepie gotowy.
Generalnie sporo bawienia, a mało przyjemności.
P. S.
Ech litewski ser z kminkiem, - to był smak. Ostatnio już nawet na Litwie trudny do kupienia.
Ciekawe jak oni to robili?
mam podobny przepi :) przepyszna :) mam pytanie... mroziłyści kiedykolwiek taka babke? mało bede miała czasu tuż przed świętami a chciałabym upiec kilka i pomyślałam zeby moze tak wcześniej i zamrozić? co o tym myślicie?