kate501 mleko w proszku dodaję do ubitej już śmietany,jeśli to jest 1/2 l to wystarczy 1-2 łyżki ,natomiast jeśli 1l śmietany to 3 łyżki, mamy pewność że śmietana się nie rozwarstwi.Pozdrawiam!!!!
A i mam jedno pytanko... czy znasz może jakis przepis na chleb z miodem i na zakwasie ??? pozdrawiam serdecznie.
alfa_beta - rogaliki wyszły Ci pyszne sądząc po zdjęciu.... cieszę się, że maluchom smakowały xD
ja próbowałam zrobić z płatków ryżowych ale gdy ułożyłam wszystko na blachę zlało mi się w jedną całość po upieczeniu było czuć twarde płatki, które wcale nie urosły
No i wykonałam kolejny chlebek z Twojego przepisu :) znowu rewelacja. Nie miałam płatków i zarodków pszennych więc dałam trochę mniej wody. Mimo tego chlebek wyszedł przepyszny!!! wilgotny, kwaskowy i lekko gliniasty czyli taki jak z mężem lubimy najbardziej. Jedyne zastrzeżenie jakie mam to to do jakiej formy go włożyłam. Okazało się że była za duża (myślałam, że bardziej urośnie) więc chlebek nalezy do tych płaskich ale kanapeczki nawet do pracy i tak można zrobić.
Dziekuję i polecam innym.
Dorotaxx,bardzo mi miło,że snickersik tak przypadł Twojej rodzince do gustu,ale pamiętaj,że robisz go i jesz na własną odpowiedzialność!Reklamacji,petycji i zażaleń w sprawie dodatkowych kilogramów umiejscowionych w bioderkach nie przyjmuje!!!
.
Ciasto bardzo dobre.Sliwki trochę były twarde,ale i tak wszystkim smakowało:):),namoczyłam je w spirytusie:):):):):)

Zamrozić tortu niestety nie moge bo będzie obłożony masą cukrowa , ale wstawie go na chwile do lodówki.
Bardzo ci dziękuje za porady i pomoc . Zdecydowałam sie na Twoją mase a pod koniec maja wstawie forki do galerii . Pozdrawiam serdecznie
Mysha2006, trochę denerwowałam się razem z Tobą czy sernik wyjdzie bez zastrzeżeń bo okazja wyła wyjątkowa.
Jak widać - całkiem niepotrzebnie...:)))
Wczoraj upiekłam Twoje ciasto..... Jest pyszne, najlepsze ciasto z rabarbarem, jakie piekłam . Na stałe zagosci wśród ciast z owocami, bo mam zamiar zmieniać owoce ale ciasto - baza pozostanie . Dzieki za super przepis. I co ważne, robi sie błyskawicznie. Wierzch pomazałam lukrem cytrynowym i dodałam zapach cytrynowy do samego ciasta, Pozdrawiam. Teresa.
Zrobiłam ze zwykłym gulaszem, do placków dodało mi się trochę więcej ziamniaczków. Moi panowie wręcz nie mogli sie najeść i nachwalić. Wyszły jak racuszki tylko nie na słodko. Bardzo dobre - alternatywa dla kasz i makaronów. PYCHA
Na rozgrzany tłuszcz kładłam dużą łyżką maczaną w zimnej wodzie.
Dorotko na przełożenie tortu o średnicy 23 cm. (tort z trzech krażków) myślę,że masy by wystarczyło. Na moim zdjęciu, jest to masa na samej górze placka i ma wysokość ok. 2,5cm , więc z tej proporcji na taki mały torcik powinno starczyć. Masa jest zwarta bo jest w niej żelatyna i biszkopty, które też wchłaniają część wilgoci. Dla pewności mogłabyś dodać jeszcze łyżkę zelatyny, ale myślę,że jeżeli tort przed podróżą włożysz na dwie, trzy godziny do zamrażarki to powinien dotrzeć bez problemu.
Ja wiozłam zamrożone torty ze Stalowej Woli do Opola Śl. na wesele siostrzenicy, co prawda z inną masą ale upał był tak potworny,że bałam się jak one dotrą. Torty dotarły bez szwanku na wyglądzie i smaku:)))
Ta masa zachowuje się całkiem przyzwoicie...:))) A poważnie, to ja dodałabym do śmietany 3-4 śmietanfixy zamiast żelatyny
i uważam, że byłoby dobrze. Tort taką podróż moim zdaniem zniesie dobrze o ile zrobisz go dzień wcześniej, trzeba mu dać czas aby mół się "scalic" przed podróżą. Jak chcesz aby tort był duży i bardziej okazały to masy możesz zrobić z 1 litra śmietanki zamiast 0, 75l.
Myślę, że wierzch i tak zechcesz pokryć kremem maślanym i pokryć tort masą cukrową...:))) W takim wypadku podana w przepisie porcja masy wystarczy.Życzę powodzenia i pozdrawiam...:)))
240 g = 24 dag :)