Jesteś tutaj: / Najnowsze komentarze

Najnowsze komentarze

torcik

(2008-05-04 13:28)

basiu 19 czy możesz mi powiedzieć dlaczego nie wyszedł mi sztuczny marcepan z Twojego przepisu? Zachowałam proporcję, ale cukru musiałam zuzyć 1 kg, żeby w ogóle ciasto dało się wziąść do ręki, ponieważ cały czas masa rzedła zamiast gęstność. Nie wiem gdzie zrobiłam błąd...Zamiast margaryny użyłam masła. Czy to ma jakieś znaczenie? Pozdrawiam.

niebieska-różyczka

(2008-05-04 13:13)

Yasmine! właśnie mnie wyprzedziłaś, zrobiłam identyczny do sałaty. pychotka.Pozdrawiam serdecznie.

dajanka

(2008-05-04 12:58)

Pyszne:) Przede wszystkim mam tu na myśli serek:) Też użyłam gotowej masy makowej, ale to akurat z braku czasu, bo miałam do upieczenia kilkanaście ciast... się narobiłam... Ale bardzo dobre:)

dajanka

(2008-05-04 12:55)

Ciacho jest absolutnie fantastyczne, smak spodu w połączeniu z kremem i galaretką, że tak powiem... WYMIATA;)

dajanka

(2008-05-04 12:53)

Ciacho fajne, masa dobra, ale trochę zniechęcał mnie jej wygląd (robiłam zieloną). Mimo to efekt końcowy był okey:)

dajanka

(2008-05-04 12:51)

Ciasto bardzo smaczne, choć na przyszłość nie dam chyba całego opakowania cappucino -masa była aż zbyt wyrazista w smaku. Całe szczęście pianka cytrynowa i bita śmietana lekko łagodziły to silne wrażenie;)

dajanka

(2008-05-04 12:49)

Fantastyczne ciasto:) ze spokojnym sumieniem mogę polecić każdemu, goście napewno będą zachwyceni. Poza walorami smakowymi, jest jeszcze bardzo dekoracyjne przez te biszkopciki.

Wierzch lekko posypałam wiórkami kokosowymi. Efekt super!

dajanka

(2008-05-04 12:46)

Polecam!!! Ciasto pyszne, szczególnie zachwyciło miodowe z warstwą orzechów:)

Fot. ilka76, Bananowiec
Bananowiec
47.6k
732
68
ilka76
dajanka

(2008-05-04 12:45)

Ilko, ciasto super! Wszyscy zachwyceni masą bananową:)
Gorąco polecam ten przepis!!!

dagusia_29

(2008-05-04 12:43)

Witajcie. Maiłam takie nieszczęście że pracowałam w firmie produkującej paróweczki dla jednej z tanich sieci marketów. Dla marketów jak i na nasze sklepy firmowe były robione dokładnie te same parówki. I gdzie były tańsze oczywiście w markecie. Różnica była dość spora, należy również zaukważyć iż do markety parówki były pakowane próżnowo oklejane oraz w kartony- co zwiększa koszt produkcji. Więc jak widać nie zawsze cena świadczy o produkcie tylko wielkość zamówienia firm. Cena ma wiele wyznaczników a co najgorsze nie zawsze śiadczy o jakości. Szkoda ale tak już jest firma musi zarobić.

mysha2006

(2008-05-04 12:40)

Taką samą sałatkę robi moja mama, tylko dodaje jeszcze chyba czerwoną paprykę i miesza wszystko razem a nie układa warstwami. Polecam bo jest przepyszna

dajanka

(2008-05-04 12:38)

Sama niewiem co myśleć:( Ciasto ok. Jednym smakowało bardzo, innym zdecydowanie mniej, ale to jak wiadomo w dużej mierze zależy od indywidualnych zapatrywań i upodobań.
Poza tym miałam sporo kłopotów z masą. Śmietana czekoladę zniosła dzielnie, gorzej było z adwokatem:( Zrobiła się tak rzadka jakbym wogóle jej nie ubijała. Tak więc długo je chłodziłam, a gdy to nic nie dało dodałam drugą porcję żelatyny. Całe szczęście zabiegi te dały oczekiwany efekt i ciasto dało się zjeść.
Mimo tych problemów polecam ciasto wielbicielom adwokata, bo smak dość... niepowtarzalny... :)

Dorotaxx

(2008-05-04 12:28)

ja zrobilam tak : Znalazłam w internecie ten tort:
Siadłam z tortem przed komputerem i rysowałam wykałaczką kontury Kubusia. Pozniej te kontury wypełniłam rozpuszczoną czekoladą.

agness

(2008-05-04 12:09)

viva-smietana ma byc kwasna i gesta ,bo sa tez 18%np w kartoniku ale one sa zbyt rzadkie.Nie trzeba jej długo ubijac tylko troszke aby sie połaczyła z c.pudrem.Mozna nawet wymieszac.Ja spodu nigdy wczesniej nie podpiekałam.Powodzenia

anetka_p

(2008-05-04 12:06)

Ciasto jest po prostu super. Robiłam je juz kilka (a może kilkanaście) razy, tylko jakoś nie zebrałam sie do napisania komentarza.... Robilam je dotychczas z mrożonych śliwek (niekniecznie rozmrożonych), ale eksperyment z możonymi wiśniami zamiast śliwek też dał fajny efekt . Wiśnie jednak trzeba rozmrozić i oddzielić od soku.
Dodam może mój (tzn. znaleziony gdzieś w sieci..) ekspresowy przepis na kruszonkę:

  • 100 g mąki
  • 50 g masła
  • 50 g cukru

  • Do miski wsypać mąkę i cukier. Wlać roztopione (gorące) masło. Zagnieść wszystko razem. Pokruszyć na ciasto.

    Najbardziej aktywni

    • Przepisów: 67
    • Artykułów: 0
    • Filmów: 0
    • Galerie: 1
    • Przepisów: 83
    • Artykułów: 0
    • Filmów: 0
    • Galerie: 0
    • Przepisów: 24
    • Artykułów: 0
    • Filmów: 0
    • Galerie: 7
    • Przepisów: 29
    • Artykułów: 5
    • Filmów: 0
    • Galerie: 0
    • Przepisów: 274
    • Artykułów: 7
    • Filmów: 0
    • Galerie: 0
    • Przepisów: 10
    • Artykułów: 0
    • Filmów: 0
    • Galerie: 0
    Zasady dotyczące cookies
    W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej" „<% gt "Polityce Cookies” %>".
    Zamknij