witam mam pytanko odnosnie przyklejania sie ciasta do gofrownicy,zawsze ją nacieram masełkiem i rozgrzewam,ale pomimo tego ciasta z różnych przepisów kleją sie i rozwarstwiają po upieczeniu i niemoge gofrów upiec,niemam pojecia co jest nie tak? czy to wina gofrownicy?
a to ciasto ma być gęste czy rzadkie? nie wiem czemu (może drożdże za mocno mi wyrosły) bo gdy wszystko połączyłam to ciasto zrobiło sie strasznie rzadkie, ach... ja to zawsze coś mam...., dodałam troszkę mąki ale i tak było bardzo lużne , w każdym razie po męczących zaijaniach i po upieczeniu smakują dobrze, byłyby lepsze gdyby sie tak nie spiekły, ale to już moja wina, ale co z tym ciastem jakie ma być?
Ciekawe ciasto, a to mleko to sie wlewa na ciasto w jakim celu? nie jest za mokre ? Mam ochote go upiec.
Aga miód jako klej jest całkiem dobrym pomysłem!!! Ja osobiście kleje na masie maślanej, ale można rownież uzyc zwykłej wody lub zrobić z cukru karmel. Można rowniez kupić klej jadalny , taki jak na zdjeciu:
a czy ktos mi powie jakie wychodza goferki z tego przepisu z gofrownicy 700W ?
Robiłam tą mase juz kilka razy i zawsze wychodziła super! Jeśli zrobisz dokładnie wg. przepisu to na pewno wyjdzie. Pamiętaj tylko ,że czasami nalezy dodać troszke mniej cukru pudru , jeśli będziesz widziała ,że masa jest juz plastyczna i taka jak nalezy to nie dodawaj go więcej. Ja przewaznie daje 3/4 cukru pudru podanego w przepisie. I pamietaj,zeby przed walkowaniem posypac lekko blat mąką ziemniaczaną.
Jesli chodzi o barwniki to kupuje je w hurtowni z dodatkami funkcjonalnymi do żywności .Swietna hurtownia , w której można kupić barwniki ( i nie tylko ) na sztuki.
To są namiary : Kraków, ul. Pana Tadeusza 6, tel. 012 2923324, niedaleko tandety
Hurtownia nazywa sie ,,Damon,, .
Sprawdz sobie na mapie gdzie to jest dokładnie. Jak juz tam dojedziesz to zobaczysz wiele różnych hurtowni. Musisz isc do konca uliczki, przejdziesz przez dużą brame nad którą jest blaszany dach. Skręcisz w prawo , tam znajduje sie hurtownia. Nie wystrasz sie budynku bo nie wygląda najlepiej ,ale jak wejdziesz do biura to zobaczysz cuda
Poproś o takie barwniki w proszku ( masa: 0,05 kg.) podstawowe, które warto mieć :
- Czerwien koszenilowa
- Zielen cukrowa
- Indygotyna ( niebieski)
- Żółcień pomarańczowa
barwniki wyglądają tak :
To ja tez mam jedno pytanko odnosnie lepienia....czym kleicie te ozdoby np. różyczki do masy??? ja w mojej ciuchci lepiłam na miodzie....ups....bo nie miałam lepszego pomysłu, ale pewnie technicznie da się to lepiej rozwiązać.....
eseczko wyjdzie na pewno, ja mam 2 lewe ręce do takich rzeczy,ale za drugim razem mi wyszła, dałam wiecej żelatyny i wody, a cukier puder stopniowo i uwazałam, żeby nie dać za duzo tak jak za pierwszym razem, kiedy wsypałam od razu całą paczkę!
to jest potrawa z bajki "Ratatuj" o szczurku kucharzu:) super zrobie dla męża:)
Dorotaxx czy ta masa wychodzi zawsze ??? Pytam, poniewaz robilam juz masy z WŻ [z innych przepisow] i ladowaly w koszu ![]()
Dam sobie i tej masie ostatnia szanse ;) w razie czego zawsze jest bita smietana ;)
Pozdrawiam serdecznie