Jesteś tutaj: / Najnowsze komentarze

Najnowsze komentarze

bergamotka2

(2008-04-26 18:28)

ale to jest dobre ciastko !!
rewelacyjne jako  torcik okolicznościowy , będę je jeszcze robiła   , pozdrawiam

figencja

(2008-04-26 18:24)

 To przepis stary jak świat - bo tylko tak przyrządzone pieczarki mają swój specyficzny i niebiański smak.Pozdrawiam.

Krolka2

(2008-04-26 18:17)

Ciasto w smaku dobre, ale na drugi dzien bylo juz twardawe i b.sie kruszylo. Pozdrawiam.

bergamotka2

(2008-04-26 17:54)

    Fajny przepis
a ja przypomniałam sobie , że mam jeszcze zamrożone grzyby  ---  i oto zrobiony gulasz w/g Twojego pomysłu , dzięki

esob1

(2008-04-26 17:50)

Czy po włożeniu do foremki musi jeszcze wyrastać, czy od razu wstawiamy ją do piekarnika?

matani

(2008-04-26 17:35)

Anitka, jeśli nie użyjesz krupczatki to kruszonka nie wyjdzie, musi być krupczatka. To ciasto robię od jakichś 15 lat i ZAWSZE wychodzi tak jak napisałam. Spróbuj jeszcze raz.

mysha2006

(2008-04-26 17:32)

No właśnie ja już dużo wczesniej pisałam, że ciasto jest niestety zbyt suche. Autorka radziła żeby biszkpot włożyć do nienagrzanego piekarnika jednak jak widać po Twoim komentarzu to nic nie daje. Efekt wizualny jest super no ale mi bardziej zależy na efekcie smakowym a on niestety jest marny. Wiem, że wielu osobom smakuje jednak ja zdecydowanie wolę wilgotny sernik a nie suchy.

amantekesh

(2008-04-26 17:25)

Bardzo smaczne i szybkie danie. Polecam pomidory z puszki w zalewie, jeśli nie macie FIXa. Warto też dodać trochę więcej pikanterii do potrawy, np. pieprz Cayenne lub chilli. Ogólnie PYCHA!!!

esob1

(2008-04-26 17:21)

Piekę bardzo podobne ciasto. Do mleka dodaję 5 czubatych łyżek kaszy, sypię od razu cukier, zagotowuję, wyłączam gaz, przykrywam i zostawiam na przynajmniej pół godziny. Potem chłodną masę dodaję do utartego masła. Po posmarowaniu placków nie robię polewy, wstawiam ciasto w chłodne miejsce, po kilku godzinach (inaczej masa wypłynie) obciążam ciasto (potem dzięki temu lepiej się kroi), no i daję mu spokój na przynajmniej 2 dni - im dłużej, tym lepiej. Przechowuję nadal w chłodnym miejscu. Pycha. Aha, ciasto świetnie nadaje się do mrożenia, jesli zostanie...

Fot. irlandia49, Cebulaki
Cebulaki
84.1k
916
78
irlandia49
Terka

(2008-04-26 17:11)

irlandio,Twoje cebulaki są przepyszne Już od dawna szukałam takiego przepisu. Teraz na stałe zagościly w moim menu:) Są super ! Dziękuję

Shanna

(2008-04-26 16:49)

Wlasnie konsumuje Twoj miodownik ;) Pyszny. Do masy dodalam troche wiecej cukru bo wydawalo mi sie ze jest go ciut za malo. Przepis super.

nadia

(2008-04-26 16:36)

Madre slowa, ktore daja do myslenia...

Aniula27

(2008-04-26 16:08)

Przepiękne, wzruszające opowiadanie.

malibu

(2008-04-26 16:06)

a tortownica myślę że średnica 25 albo 26 cm będzie wystarczająca.

malibu

(2008-04-26 16:02)

Ja piekę w blaszce o wym. 36x27cm, ale jeśli robię w blaszce 25x40 cm to wtedy z półtora porcji.

Najbardziej aktywni

  • Przepisów: 67
  • Artykułów: 0
  • Filmów: 0
  • Galerie: 1
  • Przepisów: 83
  • Artykułów: 0
  • Filmów: 0
  • Galerie: 0
  • Przepisów: 24
  • Artykułów: 0
  • Filmów: 0
  • Galerie: 7
  • Przepisów: 29
  • Artykułów: 5
  • Filmów: 0
  • Galerie: 0
  • Przepisów: 274
  • Artykułów: 7
  • Filmów: 0
  • Galerie: 0
  • Przepisów: 10
  • Artykułów: 0
  • Filmów: 0
  • Galerie: 0
Zasady dotyczące cookies
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej" „<% gt "Polityce Cookies” %>".
Zamknij