chciałam zapytać ile procentowa ma być śmietanka( 30% czy wystarczy 18%)?
Nutello wykorzystalam Twoj przepis do zrobienia rolady kakaowej. Zrobilam ciasto z polowy skladnikow ale dodalam ciut wiecej maki ze wzgledu na wielkie jaja. Ciasto bardzo ladnie wyroslo bylo pulchne w ogole nie gumowate. Moim bledem bylo ze troszke za grubo rozsmarowalam na blasze i mi peklo w czasie zwijania ale to byla moja wina. Dawno nie robilam biszkopta na rolade i nie spodziewalam sie, ze tak pieknie wyrosnie. Dziekuje bardzo za przepis.
Ciasto przepyszne, bardzo delikatne, bardzo wilgotne. Przerosło moje oczekiwania. Polecam! Dziękuję za przepis i pozdrawiam!
Bardzo dobre , przypomina mi jak w czasach PRL-u robiliśmy coś podobnego , tyle że zamiast marsów (całkowicie wtedy nieosiągalnych) roztapialiśmy cukierki toffi , a zamiast płatków dodawaliśmy ryż dmuchany (preparowany)
Wszystko można i zapiec też. Też pozdrawiam.
Można jeszcze zapiec,i bedzie pychotka.Pozdrawiam autorkę przepisu.
Dziś robiłam ciasteczka. Dałam o połowę mniej cukru i nie wiem czy to nie było przyczyną, że ciasteczka po prostu się rozsypywały. O wałkowaniu nie było mowy. Musiałam je mocno zgniatać ręcznie. Były grubsze niż zalecane 3 mm w związku z tym wyszły mi z tej porcji 32 sztuki. Wydłużył sie zatem i czas pieczenia do około pół godziny. W smaku dobre, w tygodniu powtórzę zachpwując już dokładnie podane proporcje.
Patrzcie na inne moje desery galaretkowe
Napoleonkaa szybka praca,dziś zrobiłam na deser ale ten krem było czuć mąką niewiem czy użyłam odpowiedniej mąki do tego (tortowa),pozatym krem powinien zesztywnieć czy być lekko lużny ja wstawiłam do lodówki jak przestygł i był smaczniejszy.
oj jak zrobisz to szybko ci zniknie dosłownie rozpływa sie w ustach. Sama nie wiedziałam jak to bedzie smakowało, ale sie nie rozczarowalam jak smacznie wyglada, tak samo smakuje pozdrawiam
Już ląduje w ulubionych .............napewno zrobie.Uwielbiam ryby!!!
zachęcam i pozdrawiam