Przepis wygląda bardzo apetycznie:)
Bardzo dobra baba
Mmmm... Pycha
Czy ktoś zna przepis na ćwikłę bez buraczków?
A więc po co "Ćwikła z buraczków"?
Czy ktoś zna przepis na ćwikłę bez chrzanu?
To dlaczego szubamag używa tego określenia? I nie tyko ona - prawie na wszystkich tego typu wyrobach, które możemy
spotkać w sklepach widzimy takie właśnie etykietki...
A może wystarczyłoby tylko jedno słowo "Ćwikła" ???
Hallo Kamilo1234! zrobilam tort na komunie zainspirowana Twoim przepisem i pomyslem na wyglad. Tort jaki zrobilam jest zupelnie inny, niz w Twoim przepisie, jednak ksztalt ten sam, wiec pozwalam sobie wkleic zdjecie. Bardzo elegancko wyglada taki tort! Faktycznie wymaga pewnej sprawnosci w tej slodkiej branzy. Pozdrawiam serdecznie.
zupa super nawet w wersji bez zasmażki ale wzbogacona przysmażoną kiełbaską. Polecam
bardzo dobre ciacho polecam
Baaaaaaaaaardzo dobre. Z wrodzonego lenistwa, skorzystałam z gotowej masy makowej i jabłek w słoiku. O ile masa się sprawdziła, to następnym razem jabłka sama przygotuję. Te "słoikowe" są dla mnie zbyt słodkie.
b.bella,czy roladki z rękawa są przyrumienione?Z początku gdy czytałam twój komentarz,przestraszyłam się,że zagniecione,rozwałkowane i zrolowane z mięsem ciasto wsadziłaś do lodówki aby rolada leżała tam do jutra-byłaby twardawa bo ciasto kopytkowe lubi być od razu zużytkowane.Pomysł z podpieczeniem ciekawy,Ja też nie lubie dwukrotnie odsmażanych potraw,ale z tymi roladkami robie inaczej:smaże od razu wszystkie a te co zostaną wkładam na drugi dzień na blaszke i podpiekam chwile w piekarniku już bez użycia żadnego tłuszczu.Pozdrawiam!
W temacie szpinaku dopiero raczkuję. na razie zapoznałam się ze szpinakiem mrozonym. I czy dojdzie do poznania ze świeżym - nie mam pojęcia - na pewno będzie to trochę trwało nim zaryzykuję. Czy wiesz może ile szpinaku mrozonego "wejdzie" na 250 g świeżego?
Ciekawe ciasteczka, musze wypróbować, juz dodaje do ulubionych
Robiłam i zapomniałam skomentować. To będzie moja ulubiona babka, dotychczas /robione z innych przepisów/ jakoś mi nie odpowiadały, a ta owszem, i to bardzo!
Ciasto bardzo smaczne, dodałam dwie torebeczki herbaty Tetley Earl Grey bo tylko taką miałam w domu i pół puszki brzoskwiń. Dziękuje za przepis, na pewno jeszcze z niego skorzystam. Polecam, a oto moje ciacho:
Życzę miłej pracy.Polecam na niedzielny obiad i czekam na komenty jak wyjdzie
czy mozna prosic autora przepisu o podanie ilosci skladnikow bo jestem poczatkujacm kucharzem i oko mam niewyrobione jeszce :)
Przepis cudowny (ciasto nr. 1), robiłam dla młodszego brata i był zachwycony :)