Bardzo dobre danie!!! Troche roboty z przygotowaniem (krojenie i smazenie skladniköw) i dlatego zrobilam to dzien wczesniej a jak przysli goscie wylozylam wszystko na blache i do piekarnika. Jak na möj smak to nastepnym razem zrobie bez boczku. Polecam te kotlety na kazda okazje!
Zachecona twoim komentarzem Aniela78 upieklam makowiec i rzeczywiscie wyszedl bardzo dobry. Dodalam dodatkowo do masy makowej sloik powidel (tip mojej mamy). Dziekuje za dobry przepis i ten podbudowojacy komentarz.
Zrobiłam Piekły się bardzo długo. Nie tyle co podane w przepisie i były twarde. Poza tym smaczne.
Tez tak mysle. Nowy "duch w operze".
faktycznie wyglada cudnie, dodaje do ulubionych
Właśnie wyjęłam ciasteczka z piekarnika- i od razu znaczna część ich zniknęła. Są przepyszne :).
Piekłam go po raz kolejny i tym razem wstawiłam zdjęcie.
niebieska-różyczko wystarczy jajka spazyć wrzatkiem i można uzywac surowych zoltek. bialko niestety sie wyrzuca.
Doniu, myślę, że można, choć nie próbowałam tego w wersji z innymi orzeszkami :) Mam natomiast zamiar kiedyś spróbować z migdałami i przekonać się, czy w miodzie i sezamie będą równie dobre jak orzeszki włoskie... Pozdrawiam Cię serdecznie
niestety Gumciu u nas w domu nie jada sie surowych jajek!tata i mama mieli salmonellę po zjedzeniu tatara z żóltkiem,dlatego wypróbuje twój serniczek bez żóltek.pozdrawiam.
Ja kiedyś obłożyłam tą masą cały tort, ale to był mały tort, i masa bardzo ładnie przyległa do boków, oczywiście mam nadzieję, że wiesz że najpierw trzeba cały tort posmarować cienko kremem.
Czy można użyć innych orzechów? Np laskowych. Bo nie lubię orzechów włoskich