Robiałam 2 dni temu i dziś niestety musze znów zrobic bo tak wszystkim samkowało.
Szaszłyki czesto robiliśmy ale bez jakiegos przepisu a te no cud malina.
Tylko ja daję ciut mniej chili i ja robie z racji pory roku w worku w piekarniku a kilka min przez końcem wyjmuję by sie ładnie spiekły.
Mi dość skmakowało, ale moje wybredne dziecko nie zaakceptowało.
Upssss.miało być sałata lodowa.
Mam wielką ochotę na te sałatkę tylko ciekawi mnie jak smakuje kapusta lodowa z piekarnika......ale jak nie spróbuję to nie bede wiedziała.
Jak długo utrzymują świeżość te pierniki?
wyglądają bardzo apetycznie, dzisiaj zrobię:)
Przymierzam się jutro do tej babki...nęcąca perspektywa - ciasto drozdżowe praktycznie bez wysiłku ( bo ja drożdżowe zawsze ręcznie wyrabiam ) :-) Mam jedno pytanie - ciasto rośnie w piekarniku czy powinno podrosnąć w blaszce ale jeszcze poza piekarnikiem? Pozdrawiam :-)
witam, mam pytanko, czy nie czuć tych drożdży po upieczeniu? i czy nie zmieniają smaku pierników?
Dziękuję, msewko, za przepis. Napoleonkę na bazie herbatników, wykonałam już kilka razy i wszystkim niezmiennie smakuje. Robi się błyskawicznie, co też jest plusem. Jedynie redukuję ilość cukru do 3/4 szklanki razem z waniliowym, bo nie przepadamy za zbyt słodkimi ciastami.
Dzisiaj piekłam orzechowca i placki przełożyłam też tą gorącą masą, bo, moim zdaniem, świetnie się nadaje:)
Faktycznie przepis jest podobny ale nie taki sam. Różni się paroma szczegółami takimi jak: ilość cukru, brak siemienia lnianego, temperaturą i czasem pieczenia oraz sposobem na chrupiącą skurkę...
Fajna ta Twoja ciasteczkolandia i serwetki widzę swoje
oczywiście ciasteczka wypróbuję;)
Tak, jak najbardziej :) Życzę smacznego
bardzo smakowala dzieki
Rewelacyjna:)
Pokrojonego w kosteczkę kurczaka posypałam przyprawą gyros...tarta wyszła przepyszna...
Śliczne zdjęcia