Jesteś tutaj: / Najnowsze komentarze

Najnowsze komentarze

Fot. Wkn, Pierniczki pyszne
Pierniczki pyszne
721k
2.5k
542
Wkn
bogdzia

(2012-11-29 15:07)

Dzisiaj zagniotłam ciasto pierniczkowe z twojego przepisu, ale nigdy nie przechowywałam tak długo w lodówce i wobec tego mam pytanie( jest dużo komentarzy i nie wyłapałam, więc dlatego pytam), czy 2 tygodnie w lodówce spokojnie może poleżeć w kamionkowym garnku? Stracham się czy aby wszystko będzie dobrze, proszę odpowiedz, bo masz już je spraktykowane, a ja będę spokonie mu się przygladać.

aguś

(2012-11-29 14:50)

Goloneczki super. Sklepowe niech się chowają. Kupując świerze goloneczki i robiąc samemu zyskuję smak i zaoszczędzam kasę ( bo dobra golonka na chleb swoje kosztuje) Dziękuję za przepis i polecam.

Zuzanna248

(2012-11-29 14:37)

Cudny, bez przesady w dekoracji, a jakże elegancki.

Jeśli możesz zdradzić, jak udaje Ci się tak równo obsypać boki? jest jakiś sposób na to, bo mi się nigdy to nie udaje, ale też jestem mniej niż amatorką w tym zakresie.

Flower606

(2012-11-29 14:33)

jajka ubić zanim sie je wymiesza ze śmietanką?

Dzola

(2012-11-29 14:30)

Dziś piekłam ten chlebek i jak na nowicjuszkę jestem zachwycona.Chlebek wyszedł pyszny( wilgotny jak pełnoziarnisty) a skórka chrupiąca.Trochę mi się pomerdało z mąką, dałam szkl. razowej pszennej i szkl. pełnoziarnistej, poza tym wszystko jak w przepisie. Niestety wziełam za dużą blaszkę i chlebek wyszedł trochę za niski ale natępnym razem się poprawię. Oczywiście przepis ląduje w ulubionych i polecam . Naprawdę warto spróbować

megi65

(2012-11-29 13:45)

scarlett ! Nastepny razem galaretę na czas wypicia dobrego esspreso wstaw do .. zamrażalnika a przy minusowej tem ... zwyczajnie na balkon albo za okno . Nie opbejrzysz się a galareta zetnie się . Miło mi  , że ciacho samkuje ..pozdrawiam :)) 

Corin

(2012-11-29 13:20)

Witam, obręcz kładę tylko po to, aby zachować idealny kształt oraz ułatwić sobie pracę. Obręczy od tortownicy niczym nie smarujemy, po prostu kładziemy taką, jaka jest tuż po pieczeniu, to w niczym nie szkodzi i niczego nie zmienia, a zdjęcie jej nie stanowi żadnego problemu. Kładąc sobie obręcz, a następnie układając w niej spody, sama zobaczysz jak prosto i łatwo wypełnia się przekładem tort. Spróbuj raz, a już więcej nie będziesz przekładać tortów starą metodą. Zobaczysz.. :)

Bez obręczy spody są niestabilne, gdy pną się do góry i są dość dobrze nasączone, często rozjeżdżają się (zwłaszcza, gdy zdecydujesz się użyć również owoców do przekładu) a bita śmietana wyciska się każdym możliwym sposobem, to sprawia, że często warstwy nie są później równe a co za tym idzie, nie wygląda to estetycznie w przekroju.

Technika ta, sprawia, że cała czyność przekładania tortu odbywa się bardzo szybko, pewnie i efektywnie, a nie ma nic przyjemniejszego w pieczeniu, jak brak PROBLEMÓW ;) z naszym wypiekiem i zadawalający " OKO" i podniebienie efekt. Pozdrawiam Corin

Nelaa

(2012-11-29 12:54)

Dziękuję , a jaką pojemność ma ten średni słoik miodu?

urszulka

(2012-11-29 12:34)

ładne te twoje torty a powiedz czemu obrecz sie kładzie i tak na sucho czy posmarowac czyms

Wkn

(2012-11-29 12:31)

Super to zdjęcie kuchni przykrytej pierniczkami :)

malgorzatka182

(2012-11-29 12:07)

Ciasto jest rewelacyjne, tylko do kremówki dodałam troszke cukru pudru i śmietan-fix, polecam :)

Zuzanna248

(2012-11-29 12:06)

teraz jeszcze bardziej nie rozumiem.... piszesz dwie warstwy jabłek w środku a potem dodajesz, że zostało sypkich więc dałaś na wierzch jabłek, czyli jednak jabłka w normalnej sytuacji /gdyby nie zostało/ byłyby na wierzchu?

może napisz jak powinno być, czy tak ?

1 warstwa - sypkie na to jabłka

2 warstwa -sypkie na to jabłka

3 warstwa - sypkie na to jabłka

czyli w konsekwecji są 3 warstwy sypkie i 3 warstwy jabłek i na wierzchu ostatnie są jabłka?

milucha klucha

(2012-11-29 11:59)

SUPER -   a ja dorzuciłam jeszcze suszonych śliwek - doszła lekko słodka nuta tylko trzeba je trochę poddusić w tym sosie

nie wiem jak wy - ale ja często dodaję do mięs w sosach suszone owoce - śliwki, morele lub bardzo zdrową żurawinę

jeżeli często kupujecie bakalie czy właśnie suszone owoce - polecam trwającą obecnie loterię bakallandu bakalmat - może szczęście się do Nas uśmiechnie:)

PS czekam aż opublikują mój przepis na rewelacyjne mięsko

dzięki za przepis

Wkn

(2012-11-29 11:31)

Ja jeszcze nie próbowałam. Na razie za wysokie progi na moje nie zawsze cierpliwe... ręce ;P

Wkn

(2012-11-29 11:30)

Blombo, kupujesz proszek budyniowy w takim opakowaniu, które będzie przeznaczone na 3/4 l mleka. Potem zużywasz sam proszek.

Autorce chodziło o precycyjne określenie, jakie opakowanie kupić, bo mierzenie na łyżki nie zawsze się sprawdza.

Najbardziej aktywni

  • Przepisów: 67
  • Artykułów: 0
  • Filmów: 0
  • Galerie: 1
  • Przepisów: 83
  • Artykułów: 0
  • Filmów: 0
  • Galerie: 0
  • Przepisów: 24
  • Artykułów: 0
  • Filmów: 0
  • Galerie: 7
  • Przepisów: 29
  • Artykułów: 5
  • Filmów: 0
  • Galerie: 0
  • Przepisów: 274
  • Artykułów: 7
  • Filmów: 0
  • Galerie: 0
  • Przepisów: 10
  • Artykułów: 0
  • Filmów: 0
  • Galerie: 0
Zasady dotyczące cookies
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej" „<% gt "Polityce Cookies” %>".
Zamknij