Poprostu pycha, polecam wszystkim, ciasto nie przywiera przy rozwałkowywaniu, proporcja idealna, gratuluję przepisu, wyszlo mi 2 podwójnej porcji 24sztuki, pięknie wyrosło i zostalo natychmiast zjedzone:)
a co z żółtkami ? nie dodajemy do biszkoptu
faktycznie cudenka:), tylko trzeba miec cierpliwość
Potwierdzam babeczki bardzo dobre;)
Superaśne! Pozyczam pomysł :)))
Robię w podobny sposób, ale dodaje cukru niewielką ilość (na smak) i gorące wkładam do słoików. Nie pasteryzuję i nigdy mi się nie popsuły. Przyznam natomiast, że papierówek nie uzywałam do szarlotki, tylko zimowe jabłka. Muszę wypróbować. Ale przepis ten polecam. Papierówki świtenie smakują do naleśników i prosto ze słoika (lub na chlebek ze świezym masełkiem zamiast kupnych dżemów)
robiłam po raz xxxx.... jest przepyszna!!!
Bardzo dobra potrawka. Dałem trochę więcej niż 3 łyżki koncentratu, a i tak było bladsze niż na zdjęciu :) Mimo to pyszne. Aha, no i natką posypałem gotową potrawkę na talerzu, bo lubię ją na świeżo. Polecam przepis.
Ja używam samych obierek-na 1 litr przegot.wody 1 łyżke cukru i skórkę razowego chleba,słój trzymam na kaloryferze 2 tyg.-zlewam do butelek,,pije niecałą szkl.wody=2łyżki octu i1 łyżeczkę miodu-wyśmienity napój !
Pyszne! Szybko się je robi wiadomo kwestia ugotowania budyniu i wystudzenia a potem to już expres.Dzięki za super przepis bo do środka można włożyć wszystko. Syn zaproponował żebym spróbowała zrobić z farszem pieczarkowo serowym bo on uwielbia pieczarki. Jak wypróbuję dam znać .Pozdrawiam.
2 opakowania po 330 ml śmietany, 3 opakowania śnieżki, 1 serek mascarpone, truskawki i wiśni ma być ok 500-600 g, szklanka herbaty, 2 biszkopty jasne ja zrobiłam z 5 jaja i podzieliłam na pół masę i upiekłam 2 placki, 2 biszkopty ciemne każdy z dwóch jaj , myślę że nie muszę podawać przepisu na biszkopt czy na mse cukrową bo łatwo je znależć na necie lub każdy ma wypróbowane włase
Ciasto smaczne, a dodatek dżemu powoduje, że nie jest mdłe i zbyt słodkie. W masie widoczne były drobinki skórki od bułek i uznałam, że następnym razem, żeby tego uniknąć, wykorzystam tylko środek pieczywa. Jednakże po złożeniu ciasta nie jest to zupełnie widoczne, więc daruję sobie kombinacje i przepis zachowam do ponownego wykonania, w niezmienionej formie:)
Serdecznie dziękuję i pozdrawiam Pomysłodawczynię:)
dobre, pyszne jedzonko, wg mnie trzeba troszkę więcej sera, 5 dkg to zbyt malo
Wykonane, dokladnie wg przepisu, i... udane:) Nieznacznie gorzkawa jest masa orzechowa, ale nie na tyle, żeby zepsuć smak ciasta. Następnym razem zwiększę proporcję masy serowej, o połowę, bo wolałabym żeby ser był mocniej wyczuwalny. Ciasto dobrze smakuje i także prezentuje się bardzo ładnie. Żeby każdy kawałek zawierał zarówno mak jak i orzechy, trzeba kroić go w romby - tak zrobilam i jest ok.
Pozdrawiam Pomysłodawczynię:)
Ostatnio zrobiłam w ten sposób ryby.Potarkowałam marchew,piertuszkę,seler -dodałam pokostkowaną cebulę i oczywiście wymieszałam z zalewą.Nie dodłam czosnku bo mi nie pasuje do ryby.Wyszło bardzo dobre.Takie trochę "po grecku",ale bez zbędnego stania przy kuchni.Uważam Twój przepis za bardzo uniwersalny.Powoli wypróbuję go na każdym możliwym nięsku.Pozdrawiam.