Krokietów z kaszą jeszcze nie jadłam, ale jadłam pierogi z kaszą gryczaną i dość często je robię, bo są rewelacyjne. Zastanawiam się nad dodaniem do krokietów gryczanej zamiast jęczmiennej... Planuję na jutro zmontować krokiety, więc mam szansę spróbować z którąś z kasz :)
Pozdrawiam serdecznie i dzięki za pomysł :)
pyszna tymbardziej jak chwilę odstawimy i smaki się przegryzą ,polecam
Megi, oczywiście, że białka na Pavlową zostawiamy
.
Kasiu.m można robić wszystko co przyjdzie nam do głowy, tylko nie za dużo farszu, aby się zanadto nie rozlazł po cieście i żeby to się trzymało. Moja propozycja była właśnie taka jak w przepisie, ale wiem, że każdy z nas dopasowuje przepisy wg własnego gustu
A mozecie mi powiedziec co jest w mieszance meksykanskiej? (nie mieszkam w Polsce)
Dobra sałatka, ale jak dla mnie pół puszki ananasów wystarczy do sałatki :) pozdrawiam
Coś jak "pijana śliwka" tyle że bez alkoholu... ale zaciekawiła mnie nazwa. Skąd ta "Niepodległość"??
A można użyć zamiast owoców np marmoladę? i należy układać na 2 zewnętrznych kółkach tak, żeby po przekrojeniu owoce były w 2 "Kwiatkach"? Bardzo ładnie wygląda to ciasto :)
Jaka apetyczna ta róża ... ale ta '' kremowa '' też piękna . Rozumię ,że białka odkładamy na białą Pavlową lub sernik biały puch ..
. Pozdrawiam pięknie ..
Mniamuśne w wersji ziołowej. Dzisiaj robię po raz kolejny :)
Pozdrawiam i dziękuję za przepis :)
Mam pytanie czy zamiast mąki ziemniaczanej mogę użyc skrobi kukurydzianej (maizeny) tu gdzie mieszkam nie kupię jej .
Właśnie szarlotka siedzi w piecyku i pięknie pachnie w całej kuchni ;). Lukier zrobiłam wg przepisu ze strony: http://pozytywnakuchnia.pl/lukier/. Przepis podaję poniżej, może ktoś wykorzysta.
Czas przygotowania: 3 minuty
Składniki:
Wszystkie składniki ucieramy łyżką w miseczce, w razie potrzeby regulując konsystencję już utartego lukru dodatkowym cukrem pudrem lub wodą.
Lenko, dziękuję za przemiły komentarz w iście "lenkowym" stylu
Witam , niestety wyprobowalam ten przepis i nie moge potwierdzic ze jest puszysty , moim zdaniem proporcje sa troche zaklocone , przez co ciasto jest dosyc ciezkie...Nie jestem debiutanktka w pieczeniu ciast badz tortow , zaciekawilo mnie wykonanie przepisu ,jednak nie bylo warto, a wiec odradzam ...
Mąż był zachwycony, a na morele z curry bram slów. Bardzo smaczne!