Jesteś tutaj: / Najnowsze komentarze

Najnowsze komentarze

Bieetka

(2012-11-06 10:15)

Proste,szybki i myślę że smaczny. No, a do tego niskokaloryczny nawet jeśli by podać tą rybkę z piczonymi w łupinkach kartofelkami.

Mareek

(2012-11-06 10:08)

wydaje się smaczne , więc mimo że dla  odpowiednie babci spróbuję i j

Bieetka

(2012-11-06 10:05)

Ja myślę,że na 1/2 l. bulionu to 1 mały(puszka/słoiczek) wystarczy.

Karopaczek

(2012-11-06 09:51)

zdecydowanie polecam takie serki, bo z kupowanymi to zawsze loteria... a jak się dobrze nie sprawdzi opakowania to się okazuje, że zamiast truskawek jest koszenila...

Fot. eko-amelia, Miód
Miód
16.6k
0
16
eko-amelia
Karopaczek

(2012-11-06 09:48)

Polecam miód leśno-bagienny z Mazur :) dokładnie znad jeziora Wigry

Wróbelek

(2012-11-06 09:13)

Ja z rosołu do krokietów daję tylko mięsko, włoszczyzna jest zjadana albo robię z warzyw sałatkę jarzynową.

Wróbelek

(2012-11-06 09:11)

Już chciałam przepis na swoje krokiety dodać ale jak zwykle uprzednio postanowiłam sprawdzić czy już go nie ma i oto jest… TwójJ

Są co prawdaż pewne niuanse ale generalnie robię identycznie.

Kapusty dodaję ½ kg, ale też mięska zawsze mam więcej (ostatnio był to było mięsko z kawałka wołowiny, 4 skrzydełek i 2 korpusów).  

 Z takiej ilości wyszło mi  19 krokietów.

Kapustę gotuję (bez podsmażania wcześniej) w wodzie. Potem mielę ją w maszynce do mięsa razem z mięsem. Ostatnio zmieliłam dodatkowo kilka grzybków suszonych.

Przyprawiam (choć nigdy nie dodawałam sosu sojowego ale spróbuję przy kolejnym razie)

 

Przy dużej ilości krokietów do panierowania do jajek dodaje trochę mleka (zawsze to trochę mniej jajka idzie) i razem roztrzepuję.

Krokiety wychodzę rewelacyjne.

Fot. Wkn, Zupa grzybowa
Zupa grzybowa
369k
620
41
Wkn
Wróbelek

(2012-11-06 09:00)

z makaronem nigdy nie robiłam ale też moje zupki same w sobie są gęste dzięki warzywkom pokrojonym przeważnie w kostkę a w tym przypadku jeszcze grzybki których też sporo dodaje. Wkońcu to zupa grzybowa :)

Wróbelek

(2012-11-06 08:58)

okazuje się, że zupkę grzybową robimy identycznie :)

Grzybki wrzucone na rozgrzaną patelnię z cebulką są lepsze od takich wcześniej gotowanych i dodanych do zupy. Są twarde i lepiej smakują.

Ponieważ nie lubię zup z mąką bądź śmietaną przeważnie robię bez, czasem tylko zlituję się nad mężem i robię ze śmietaną. Na zdjęciach ze śmietaną właśnie:

gosiekb

(2012-11-06 01:15)

Po raz kolejny barszcz uczyniony, na swieta bedzie trzeba zakisic jeszcze raz :)

monika.m

(2012-11-05 22:51)

Ciasto baaardzo smaczne i efektowne. Do biszkoptu tradycyjnie dodałam 1 łyżeczkę octu dla pewności aby nie opadł i upiekłam na krótszej blaszce, co by nie wyglądał gorzej niż na zdjęciu.

Anna Z

(2012-11-05 22:16)

Bardzo mi miło! Pozdrawiam gorąco!!!

w jesiennym stroju

(2012-11-05 22:09)

Czy można je robić bez wiórków kokosowych. Rodzina nie trawi

qucha

(2012-11-05 21:52)

Poprostu bombowe ,choć faktycznie następnym razem zrobię z mnijeszą ilością cukru.

asikyoasik

(2012-11-05 21:47)

To ja dziekuje za skorzystanie z przepisu! I cieszę się,że smakowało :)

Najbardziej aktywni

  • Przepisów: 67
  • Artykułów: 0
  • Filmów: 0
  • Galerie: 1
  • Przepisów: 83
  • Artykułów: 0
  • Filmów: 0
  • Galerie: 0
  • Przepisów: 24
  • Artykułów: 0
  • Filmów: 0
  • Galerie: 7
  • Przepisów: 29
  • Artykułów: 5
  • Filmów: 0
  • Galerie: 0
  • Przepisów: 274
  • Artykułów: 7
  • Filmów: 0
  • Galerie: 0
  • Przepisów: 10
  • Artykułów: 0
  • Filmów: 0
  • Galerie: 0
Zasady dotyczące cookies
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej" „<% gt "Polityce Cookies” %>".
Zamknij