ja wycinałam szklanką do drinków jest ciut mniejsza od ormalnej i z tej porcji wyszło mi ok 37ciasek nie złożonych bo 18to tylko 9ciastek trochę mało a te mniejsze są naprawdę wystaczające nie za duże takie w sam raz:)
Nie czekałam na odpowiedź co do szpinaku (w dyskusji) do ciasta naleśnikowego dodałam odciśnięty mrożony szpinak (oczywiście już rozmrożony) wyszły super zielone naleśniki zrobiłąm farsz a la sos meksykańskich pierś z kurczaka, cebula, czosnek, papryka, groszek, kukurydza, pomidory z puszki trochę koncentratu i przyprawy złożyłam jak krokiety naleśniki a na wierzch sos śmietanowo,majonezowo czosnkowy i tak jak zawsze jestem nie do końca zadowolona z efektów swoich dań tak dziś mi smakowało poprostu niebo w gębie:) pyyyychota
a wracając do rzeczy śmiało można dodawać szpinak do ciasta trochę ciężej się rozprowadza na patelni i trzeba ciut więcej ciasta ale efekt jest super polecam:)
Jak dla mnie ptyś jest rewelacyjny! Szybki i łatwy do zrobienia. Wchodzi na stale do naszego menu. Pozdrawiam :)))
Spróbowałam i super ekstra!!!!!!!!! Z racji posiadania w domu małej armii, składniki musiałam mocno zwielokrotnić a smażenia nie było końca. Ale cały znój smażenia poszedł w zapomnienie widząc swoich mężczyzn pałaszujących i znikające krokiety.
Czy u Was na koniec żeberka odchodzą same od kości jakby to zalecała Gesslerowa? ;-)
Jestem mamą 11-latka , przeczytaliśmy tę wierszyk- jest genialny.
W prosty i przystepny sposób uczy jak szanować las, i postępować ze zwierzetami.
Mój Adek chce wierszyk zabrać do szkoły i przeczytać na przyrodzie, bo akurat przerabiają
ekosystem. Dziękujemy i prosimy o jeszcze
No i placuszek wyszedł smaczny ;) Ale muszę powiedzieć, że pomimo tego że jest dobry to jednak rewelacji nie ma. Nie zachwycił aż tak domownik jak ani mnie. Pozdrawiam ;)
mam 12 lat i robie z moja 7 letnią siostrą niespodzianke dla mamy i cioci.właśnie te ciasteczka robie i mam nadzieje że mi sie udadzą.już raz je robilam ale z mama do szkoły na jakąs akcje harytatywną i w 5 minut wszystkie sprzedałam ,niektórzy kupowali po 5.dodam orzechy i cukier puder mam nadzieje ze będa smakowac
Super danie, dorzuciłam jeszcze selera którego uwielbiam i natkę pietruszki. Dzięki za przepis:)
Sernik upiekłam dziś ,wylał się podczas pieczenia ale nadal jest wysoki. .Pyszny !!!!
Jak ja robilam plesniaka w blaszce o wymiarach 36x40 to zwiekszyłam porcje skladnikow czyli zamiast 4-ech jajek dalam 6, zamiast 3-ech szkl maki dalam 4,5.. zamiast 250g margaryny dalam 365g:) itd:)
Skorzystałam z tego przepisu, zobaczymy czy sie uda..;) właśnie siedzi w piekarniku i sie piecze:) ja uzyłam powideł śliwkowych:D
Pierwszy raz właśnie przed sekundą zrobiłam.Nigdy zupy z dyni nie jadłam...jest przepyszna.Mam dzisiaj gości zobaczymy co Oni powiedzą.Ale podpowiem,że kleks ze smietany + koperek i ...+ starty żółty ser, rewelacyjny smak i ten ciągnący się serek..