jak duży ten ser ma być? mam na myśli masę tej kostki, bo brzmi przepysznie
Wiemy , wiemy i dziękujemy a jeśli użyjemy samych żółtek i łychę śmietany kwaśnej to wyjdzie suuuper kruche .. :DD
Jeśli chcecie, żeby ciasto było pyszne i kruche, to mąka tylko KRUPCZATKA! :)
Sarenko ! Nie wahaj się wlewaj %%... ja jak użyłam różowego kupnego winogrona to cały kolor różu ... sprałam w soku . Nie mniej z czasem nabrał wyśmienitego smaku . :)
Sałatka jest pyszna, a rukolę z buraczkami można dostać w Lidlu. Te buraczki były surowe, ale bardzo cieniutkie niteczki (szczerze mówiąc nie wiem, jak bym je zrobiła :)
Jestem właśnie w trakcie robienia likieru. Robię część z jasnego, a część z ciemnego winogronu. Niestety ciemny winogron, nie pachnie w ogóle winogronem... Nie wiem czy wlewać do tego wódkę, czy to ma sens. Nie ma co się czarować... to jakiś sztucznie pędzony winogron, a nie nasz swojski...
A i dodaję też czasami pieczarki, jak są w zapasach spiżarnianych. Naprawdę smaczny przepis!
Tak, pysznie brzmi. Ja dodaję często żeberko surowe, albo też wędzone i wtedy daruję sobie kiełbasę.
emeska1974 możesz zrobić z wieprzowo-wołowego jeśli wolisz :)
Dodaję do ulubionych, bo najważniejsze, że jednogarnkowe, takie lubię najbardziej w codziennym gotowaniu, ponieważ u nas jadamy w dniach roboczych jedno danie, więc na pewno je zrobię. Pozdrawiam
Do tej pory nie smakowały mi serniki z sera wiaderkowego, zawsze opadały i były mało "serowe". Ale ten jest wspaniały!
Dziękuję, Smakosiu, że podzieliłaś się tym przepisem.
Cieszę się, że jako pierwsza skomentuję przepis, Sałatka bardzo dobra, właśnie zajadalismy się nią. Duża odmiana sosu, bo zawsze brokułowa , to tylko sos czosnkowy a tu chrzanowy. Na pewno jeszcze ja zrobię i polecam niezdecydowanym
I co najważniejsze ekspresem się ją robi .
właśnie zrobiłam tą paste, szukałam czegoś "zeby zrobić coś z niczego" i bardzo dobra do pieczywa.
Hmm brzmi super ale nie spotkałam nigdy rukoli z buraczkami- może w duzych marketach jest ale u mnie w małym mieście nie do zdobycia. Czy można dać zwykłą rukolę i buraczki? Tylko jakie buraczki? Marynowane, krojone, szatkowane, surowe, gotowane? Może głupie pytanie ale chciałabym oddać smak tej sałatki!
Bardzo dobre ciasto.Upiekłam jednak większy biszkopt i przekroiłam,no i śmietana kremówka.