Też zrobiłam, fajny przepis.Najpierw 2 dni smażyłam same śliwki/ dodałam kilka brzoskwin /, a ostatniego dnia dodałam resztę czyli; na 4 kilo śliwek 1/2 kg cukru, 2 czekolady mleczne, 5 łyzek kakao. Zapomniałam o rumie. Nastepnym razem koniecznie dodam. Pasteryzowałam 15 minut.Pozdrawiam, bardzo wciągające są Twoje przepisy.
Zrobiłam.Jestem naprawdę zachwycona efektem!!!Są przepyszne-właśnie pożarłam kanapeczkę z sałatą ,żółtym serkiem i własnie suszonymi pomidorkami.Świetny smak!
Ps.Ale teraz już wiem czemu suszone pomidorki w sklepie są tak drogie....![]()
z 1.5 kg. pomidorków wyszły mi zaledwie 3(nawet niecałe)małe słoiczki-i to dośc luźno układanych pomidorków....Dałam ten sam czosnek który piekł się w piekarniku i świeżą bazylię.
Dziękuję za przepis!
Mari, ja też mam zamiar przywieżć z działki taką miętę , którą właśnie posadziłam w kącie...:))) Nie zamierzam kupować bo uważam, że ta działkowa jest bardziej aromatyczna od tej doniczkowej. Eksperymentuj - w towarzystwie przyjemniej...:)))
No wlasnie, caly ten przepis jest jakis "pokickany", bo "jablka i miete pokroic. Wlozyc do wrzatku" a potem "przecedzic, dodac cukier i miete".....
Ale Ty napewno z tego zrobisz cos pysznego! A na zdjeciu w czasopismie widac cale listki miety w zolto-zielonym przecierze czy tez galaretce, trudno poznac co to jest! Alidab, myslisz, ze moglabym do tego uzyc miete ale taka byle jaka, ktora rosnie dziko w kacie dzialki? Na nabycie miety "ziolowej" nie mam u siebie szans a tez bym chetnie poeksperymentowala.
Waśnie po całym mieszkaniu roznosi sie przepiękny zapach pieczonego ciacha, ja niestety nie położyłam owoców ale posypałam kruszonką. Uwielbiam przepisy dobre a nie pracochłonne.Pozdrawiam. Aneta
A ja mam jeszcze inne wątpliwości; kiedy dać miętę - od razu z jabłkami czy dopiero do przetartego musu? Wydaje mi się, że nie ma potrzeby żeby mięta sie tyle gotowała...a poza tym drobno pokrojona mięta dodana już do przetartych jabłek poza walorami smakowymi będzie zachęcała swoją zielenią w tym jasnym jabłkowym musie...Co do przecierania to mam zamiar potraktować to blenderem a jabłka obrać przed gotowaniem. Dobrze myslę?
Alidab, w przepisie pisze "przecedzic" ale ja mysle, ze powinno byc "przetrzec" bo przeciez nie ma to byc sok! Co Ty o tym myslisz?
Najpierw nie rozumialam o co chodzi, po chwili doszlo do mnie , ze piatki sa postne dla wierzacych katolikow. Zrob ja w sobote a na piatek proponuje "diabelskie sardynki" o ile nazwa nie przestraszy:)
Witton, śmietana kwaśna 18%
Można jeszcze dodać pieczarki i inne składniki,i w ten sposób mamy małe pizze! Zresztą z tego samego ciasta piekę dużą i "pełnoskładnikową" pizzę;-) Ale klasyczne cebularze robi się z samą cebulką:-).Pozdrawiam.
Super przepis- szczególnie dla tych. którzy ,,boją się" ciasta drożdżowego.Pyszne, zostały pochłonięte w błyskawicznym tempie- nawet zdjęcia nie zdążyłam zrobić.
dzięki sunny za miłe komentarze i innym tez serdecznie dziekuję
Dodajemy kisiel w proszku
kefiru ma byc tylko 40 ml czy moze 400, bo 40 przy szklance mąki to chyba troche mało
Próbowałam wczoraj zrobić to ciasto AŻ 3 razy i ani razu nie wyszło.Jak Nirona pisze: " ciasto się nie upiekło tylko usmażyło"!!!! :-( :-(