Mari, robię właśnie te konfitury z imbirem. w smaku są pyszne, dodałam więcej imbiru i dodatkowo sok z cytryny (limonki miałam tylko dwie). Wszystko byłoby w porządku tylko gotują się już dobre pół godziny i są bardzo rzadkie. To jest chyba wina (zaleta) gruszek - są bardzo soczyste. Obawiam się, że jak będę gotować tak długo aż ten syrop trochę odparuje to jednocześnie rozgotują mi się te kawałki gruszek a to cała uroda (poza smakiem) tych konfitur. Może powinnam odlać trochę tego syropu - jak myślisz ? Wyglądają pięknie - są jasne a syrop prawie przeżroczysty :
O to rzeczywiście muszę wybrówać w przyszłym roku. A takie wiśnie z chrzanem też byłyby dobre do mięska?

Witaj Alidab! Moje gruchy już w słoiku.Zachęcona Twoimi wspaniałymi przepisami,musiałam zrobić ten smaczny dodatek do mięs- przyznam ze to mój pierwszy raz
.Zalewa - SUPER w smaku !!.Ciekawa jestem jak będą pózniej smakowały gruszki.
Dzięki za kolejny wspaniały przepis.Pozdrawiam-ata-beata
londuja w ulubionych napewno sa pyszne
ja też dołączam się do pochwał
baaaaaaaaardzo smaczne, dzięki za przepis
Zawsze zastanawiałam się co zrobić z cukinią, którą co roku mam w ogródku i wpadłam na ten przepis, który okazał się nowym sposoben na to warzywo, polecam wszystkim zwolennikom grillowania warzyw i nie tylko :)
Przepis warty uznania bo nie dość że pyszny to jeszcze bardzo szybki i łatwy w przygotowaniu. Dołączam do zwolenników ;)
Bardzo dobre ;) wszystkim smakowały - polecam :)
Jednym słowem określając: pyszności !!
pyszniutkie :d tylko ja krakersy zawijam w sciereczkę, potem wałkuję
Pycha :) ten smak i zapach ziół... mniam ;)
Ja nie pasteryzowałam słoików , kwasek cytrynowy na pewno konserwuje. Ale...za rok napiszę jak bylo naprawdę;))
Teraz prawie robie z czekolada dam znac jak wyszla ,w smaku jest pyszna ale nie wiem jaka bedzie jak dam ja do sloikow i ostygnie
Wczoraj zrobilam ogorki i wszystko byloby dobrze poza jednym-ja ich nie odcisnelam a to z tego wzgl. ze mam podobny przepis ale bez przecieru wiec mam nadzieje ze skoro mojej salatce to nie szkodzi to tej tez nic nie bedzie .Acha ,ja nie dodalam tez oleju ale tym razem nie z gapiostwa tylko z powodow gastrycznych.Do wiekszosci salatek zimowych dodaje sie olej ale ja staram sie go nie uzywac .(CHyba ze do przepisu ktory umiescilam na mojej stronie).