Witam jadłam coś takiego u tesciowej od siostry PALCE LIZAC można ugotowc ryż dodac słoiczek tej facolki i na ciepło obiadek mniam mniam !!! POLECAM GORĄCO!!!
O żadnym "gniewaniu się" nie ma mowy, więc wcale się tym nie martw. :)) I powodzenia w dalszych kulinarnych eksperymentach.
Pozwole sobie dodac zdjecia tych drozdzowek, Chyba to twoje wlasne:))) Zachowaly sie w moich zdjeciach. Pozdrawiam!
Jest przepyszne, faktycznie bardzo puszyste i proste w wykonaniu , pozdrowienia
Chmurko daje półlitra mleka, zdarzy się również, że trochę mi zostanie ale to niewiele. Musisz sprawdzić konsystencje ciasta to znaczy czy jest giętkie i łatwo odchodzi od ręki. Musi być dobrze wyrobione. Aha do drożdży na początku 3 łyżki mleka a potem dodać mąke i dolać tyle mleka aby zaczyn miał konsystencje gęstej śmietany.
Jak zaczyn wyrośnie dodać go do mąki+ reszte składników i dodawać reszte mleka.
Pozdrawiam Magda
mniam juz bym go chciala miec .............:)
Z tego co zrozumiałam z przepisu, efekt końcowy jest w postaci raczej sosu, czy tak?
Moim zdaniem tytul przepisu jest wiec mylący, powinno być coś à la "sos z zielonych pomidorów".
Klasyczny przepis na smażone zielone pomidory, pokazany dokładnie w dobrym filmie pt. "Fried green tomatoes", to nic innego jak pokroić zielone pomidory w plastry i smażyć na patelni tak samo jak kotlety schabowe tzn. umoczywszy je wczesniej w mące, jajku i bułce tartej.
Wychodzi bardzo smaczna przekąska lub warzywko do drugiego dania. Próbowałam więc mogę polecić.
olcieek, tak właśnie o to chodzi żeby się zrobił ten kożuch, bo wtedy galaretkę się ładnie na niego wylewa, i nie trzeba masła wkręcać, bo to jest normalny budyń. Moja mama kiedyś nam robiła taki deser tyle że w pucharkach, a ja go przeniosłam na herbatniki w blaszce, pozdrawiam.
ilka76 - dzieki za przepis -Kolorowy serniczek na zimno.Wyszła duza tortownica super serniczka.pozdrawiam zosia
Mari.......Mam pytanie: czy do Twojego przepisu można dodać składniki w postaci granulowanego pieprzu i ziela angielskiego ? Czy nie popsuje to smaku królewskich ?
Witam :) chciałam zapytać jak się robi biszkopt np. orzechowy? to wystarczy dodać do podstawowego przepisu na biszkopt troche zmielonych orzechów??
dziekuje bardzo i bardzo mi milo ze smakowalo :)
Kry pewnie, że się nie gniewam. Suszone śliwki jak najbardziej.
Makusiu obiecuję jak tylko będę je robiła następnym razem to zważę margarynę.
Jednym słowem- REWELACJA! Sałatke podałam z pieczonymi bagietkami z sosem czosnkowym . PYCHA!!!