Pięknie dziękuję za odpowiedź:) Jęśli tylko będę mieć takowe to wypróbuję Twój przepis bo mnie bardzo zaintrygował. A jak myślisz czy np. tłuszcz gęsi nadawałby sie do tego , bo ja do takiego mam dostęp? A w masarniach nie widziałam nic podobnego do sadła , przynajmniej w tych w Krakowie...
alfa_beta no to dopiero teraz jestem ciekawa!!!!!
karasia ja jako kleju uzywam zwykłej masy maslanej , jak do tej pory sprawdzała sie znakomicie. Mozna rowniez zrobić karmel z cukru i jak ostygnie uzywac go do przyklejania ozdob. Jest tez jadalny klej ale podobno sprawda sie tylko jesli chodzi o małe ozdoby, tych większych nie utrzymuje .
Ja przyklejałam je smarując lekko powierzchnię ozdoby wodą i całkiem nieźle się trzymały.
Powiedzcie mi, jak to jest, że ozdoby ( np kwiatki itp. ) trzymają się na bokach torta? Są jakoś przyklejone? A jeśli tak to na czym? Bo obawiam się, że pospadają w między czasie, przecież masa zasycha z wierzchu.
W przepisie jest napisane: upiec dwa cienkie biszkopty lub jeden grubszy i przekroić go na pół. Biszkopt orzechowy z sześciu jajek wyjdzie na tyle wysoki, że da się go podzielić na dwie części. Czytajcie ze zrozumieniem.
Dorotko to bedzie jeden tort, ale nie piętrowy :)) Nie chcę na razie zdradzać szczegółów bo jak mi nie wyjdzie to dopiero będzie wstyd:)))
Powiem tylko,że to na rocznice dla mojego "komunisty", taki trochę a'la komunijny. Chodzę koło tego tortu już jakiś czas, bo taki miał na komunię mój starszy syn ,a nie miałam okazji żeby go upiec a bardzo mi się podobała sama forma złożenia tego tortu.. Jak mi się uda to dam zdjęcia.
Piszesz"Delikatnie nalewać ciasto na patelnię mozna w tym czasie posypać owocami wg uznania nie koniecznie" proszę o wyjasnienie bo nie rozumiem co posypać owocami
Nie wstydz sie zadawac pytan!!! Jak masz jakis problem to wal śmiało!! Naprawde nie ma problemu . Jeśli wolisz to mozesz pisac na mojego maila ( jest w profilu) .
Kochana na pokrycie jednego tortu o średnicy 38 cm. musisz zrobić mase z takiej ilości składników :
80 dag cukru pudru
10 dag glukozy ( w płynie lub w proszku)
4 łyżeczki żelatyny
70 ml wody
zależy tez jak wysoki będzie tort , jesli będzie bardzo wysoki to radze dodac do tego co ci napisałam jeszcze pół porcji masy .Ja zawsze wole zeby masy troche zostało niż miało jej braknać. Tak jak tutaj na zdjęciu : http://www.gotowanie.wkl.pl/przepis31391.html masa była zrobiona wlasnie z podwojnej porcji i jeszcze zostało.
Na ten prostokątny tort radze zrobic rowniez z podwojnej porcji.
Juz sie nie moge doczekac na zdjecie tego Twojego cuda!!!! Kiedy bedziesz piekła torty ? i czy to będzie jeden piętrowy???
Czy te składniki które są na biszkopt orzechowy trzeba podwoić żeby upiec biszkopt który można przekroic na pół?
Przepyszna! Zrobiłam ciasto wg przepisu 1 (tylko zamiast 1/2 szkl. mleka dałam 1/4 szkl. mleka i 1/4 szkl. wody gazowanej) i po raz pierwszy wyszła mi tak mięciutka i delikatna, a moje dziecko było wprost zachwycone:) Dziekuję i dodaję do ulubionych:)))
Wczoraj ugotowałam Twoja zupkę. Bardzo dobra. Nie myslałam że połączenie ryżu z ziemniakami tak nam posmakuje.
Super rzecz na wykorzystanie pozostałości wędlin z lodówki.
Dorotko, już się wstydzę zawracać Ci glowę, ale napisz proszę na pokrycie jak dużego tortu wystarcza masy z jednej porcji? Mam do upieczenia trzy torcicha, więc chyba potrzeba zrobić masy z trzech porcji? Dwa torty będa z dużej tortownicy (38cm) i jeden prostokątny (26x35)