Kochana napisz mi prosze czy tej samej masy z advokatem wystarczy na przełożenie tortu o średnicy 23 cm. i czy ta masa jest zwarta i tort sie nie ,,rusza,, bo ten , którego będe robić pokona długą droge . Pozdrawiam serdecznie
Kochana napisz mi prosze jak zachowuje sie ta masa? Tort , który będe przekładać ta masą pokona droge 50 kilometrów i boje sie,że tort będzie sie ,,ruszał,, .
Chyba dodam do masy żelatyne, żeby była twardsza... Podpowiedz cos, bardzo Cie prosze.
Pozdrawiam
Jadłam tą potrawę niedawno na urodzinach znajomej i jest bardzo smaczna.
Witam, ja dodaje troche bulki tartej, te kotleciki sa bardzo smaczne, pozdrawiam
zrobilam ponownie tym razem z powidlem sliwkowy :P mniam
Witam. ja robilam rowniez z kiszonymi ogorkami jednak teraz dodaje korniszony jest smaczniejsza, zamiast przecieru dodaje majonez i lyzke lub lyzeczke jak kto woli musztardy cebuli dodaje na jedna makrele jedna cebulke oraz jajko gotowane rowniez na jedna makrele jedno jajko, ponadto nie przepuszczam przez maszynke tylko drobie przy oczyszczaniu z osci.Pozdrawiam.
Aloiram - z głowka jak najbardziej wszystko w porzadku, a efekt - wspaniały :)))))))))
Śmietana bardzo dobra. Polecam ją do biszkoptu Praktykanta www.gotowanie.wkl.pl/przepis17154.html i nie tylko do niego ! Jeśli robi się ją dzień wcześniej, to ochłodzoną wstawic na noc do lodówki, ja tego nie zrobiłam i rano śmietana była nadal luźna. Myślałam że to problem z żelatyną, ale po włożeniu na godzinę do lodówki śmietana zrobiła się sztywna i pięknie się ubiła.
Ciasteczko się udało i gościom bardzo smakowało.
Ale trzeba wiedzieć, że to jest dosyć słodki i baaardzo kaloryczny wypiek i nie każdy lubi takie "ciężkie" jedzonko:-)
Dostałam w prezencie kopę jaj i zaraz wynalazłam ten przepis, aby ciut mniejszyc ilośc posiadanych jajek. I muszę pochwalic Praktykanta za dobry przepis na biszkopt. Ja dałam tylko 80 g kakao, bo nie lubię za bardzo czekoladowego biszkoptu i oczywiscie zwiększyłam ilośc mąki. Biszkopt przełożyłam bitą śmietaną z przepisu www.gotowanie.wkl.pl/przepis22385.html, którego autorką jest Shanna ( użyłam tylko 1/2 l śmietany ), a wcześniej spodni blat ciasta posmarowałam dżemem agrestowym własnej roboty i wyszło bardzo dobre ciasto. Gorąco polecam obydwa przepisy.
To nie jest placek tylko cudoooooooo . Niebo w gębie .....
A ile ma być tych wiśni na początek? ok kg czy np cała miska?
Witam.Upieklam wczoraj to ciasteczko i musze przyznac ,ze jest super.Robi sie go bardzo szybko ,wyrasta pieknie i jest bardzo smaczne.Ja zrobilam z dwoch porcji..z truskawkami i jablkami.Pozwolilam sobie troszke zmodyfikowac przepis i dodalam 2 lyzeczki cukru waniliowego oraz pare kropelek olejku cytrynowego.Ciacho wyszlo przepyszne.Dzieki nutella za przepis :-)))
Wygląda tak smacznie,że aż pachnie u mnie w domu.Pozdrowionka.Odpiszę jak będzie zjedzone.