Makaronu na potrawe (w przeciwienstwie do makaronu na salatke) nie powinno sie nigdy przelewac woda gdyz wtedy usowa sie skrobie. Do sosow typu spagetti bolognese albo takiego jak moje gdzie chodzi o to by makaron polaczyl (oblepil sie ) przyprawami, dodatkami czy sosem makaronu sie nie przelewa.Wlasnie ta pozostala skrobia pomaga polaczyc makaron z dodatkami nadajac potrawie troche "aksamitny " smak. Makaronu z czosnkiem nie polecam odgrzewac -chyba ze w mikrofali. Makaron podgrzewany robi sie moim zdaniem zbyt miekki i latwo przywiera. Czasami robie jego odmiane: Makaron, czosnek i suszone drobno posiekane pomidory. Reszta jak wyzej. Zachecam do wyprobowania. Pozdrawiam serdecznie.
po przeczytaniu tego ciekawego artykułu "o Mąkach" (dobrze, że nie o Mękach)właśnie miałam zapytać skąd Ty to wszystko wiesz ??!
już wiem ciasto Pawełek jest produkcji Sylwi 123
Ciasto po prostu pyszniutkie!!!!!Zamiast kremu karpatkowego zrobiłam krem z ciasta Pawełek- ale nie pamietam czyje to ciasto
Miło mi że smakowało! pozdrawiam:))
Chciałabym spróbować tych proziaków, ale mam pytanie czy tej soli nie jest za dużo - 1 łyżka? boję się, że to będzie za słone, ups teraz doczytałam, że jest kilo mąki więc pewnie soli w sam raz:) ile wychodzi takich placuszków?
Tak ma być1\2 szkl.cukru do ciasta,a 1 szkl.do piany.Zawsze pieke na wyczucie w temp.raczej nizszej t.j.160 st. ok godziny.Jak zapieka się z góry to zakladam folie aluminiowa na ciasto i jeszcze dopiekam.
Zrobione i zjedzone. Pycha szczegolnie polecam do mleka.
coś innego, ciekawego:) ja wykorzystałam parówki, których nikt nie chciał jeść, troszkę zestarzałe, a w panierce nikt nic nie wyczuł :)
No i zrobiłam, oczywiście z małymi zmianami:
zamiast udek dałam pierś wędzoną i tylko jedną, papryki dałam tylko po połowie, ogórek jeden ale duży i pół puszki kukurydzy. Ponieważ nie wyobrażam sobie żadnej sałatki bez cebulki, dałam pęczek szczypiorku. I do majonezu (pół małego) wymieszanego z czosnkiem dodałam jogurt naturalny. Reszta składników bez zmian(akurat nie było makaronu sojowego więc dałam ryżowy) i muszę powiedzieć, że wyszła mi ogromna micha przepysznej sałatki. Polecam