Jesteś tutaj: / Najnowsze komentarze

Najnowsze komentarze

basilek

(2008-05-04 19:13)

Właśnie takiej sałatki szukałam od lat. Jadłam ją kiedyś na weselu i bardzo mi smakowała.

 Właśnie przeglądam wszystkie Twoje przepisy i jestem pełna podziwu dla Twojej inwencji i pracowitości.Większośc z nich trafiła do ulubionych. Pozdrawiam serdecznie krajankę z sąsiedztwa.

Fot. basia19, bezy
bezy
287k
1k
187
basia19
wojTrek

(2008-05-04 19:05)

Bardzo smaczne bezy. Szybkie w przygotowaniu. Jeżeli jednak chce się bezy nie wysuszone, należy je piec w krótszym czasie (tak jak w przepisie jest napisane) i koniecznie wyciągnąć je z piekarnika. My jedliśmy zaraz po upieczeniu, bez zostawiania ich na noc.

Dorotaxx

(2008-05-04 19:05)

barwniki  kupuje  w hurtowni z dodatkami funkcjonalnymi do żywności bo  bardzo ciężko jest dostac dobre barwniki w zwykłych sklepach .

Dorotaxx

(2008-05-04 19:03)

Cudny tort Beatko!! Gratulacje ! Pozdrawiam serdecznie

emma

(2008-05-04 18:58)

Rewelacyjne są te placuszki. Robiłam na sobotę i wszystkim smakowały. Serdecznie polecam ten przepis!

ellena24

(2008-05-04 18:12)

Ja dawałam paprykowe własciwie wiem ze  dobre sa cebulowe ale to juz jak kto woli kochani

agia81

(2008-05-04 18:08)

Do ffaniaff - szczerze mówiąc nie wiem jakby sałatka smakowała z ogórkami kwaszonymi, nie próbowałam. Ale w kuchni trzeba eksperymentować Daj znać jak wypróbujesz.

A śmietana 18% spokojnie wystarczy.
Pozdrawiam!

ekkore

(2008-05-04 17:33)

Mam nadzieję, że moja odpowiedź nie jest spóźniono - dopiero wróciłam z wyjazdu.
1.Zakwas dojrzewający powinien być przykryty albo jałową gazą, albo papierem śniadaniowym, podziurawionym widelcem.Można też naczynie nakryć folią aluminiową - nawet jej nie dziurawiłam. Musi być dostęp powietrza. Gdy zakwas jest gotowy do przechowywania można go nakryć folią aluminiową, ale wtedy narażony jest na wszelkie pleśni z lodówki - ja tak robiłam do czasu, gdy mu nie wyrosła zielona broda. W tej chwili trzymam go w słoiku zakręconym nakrętką - jest ok (porcja przed zamrożeniem wytrzymała ponad 3 miesiące kolejnych użytkowań, teraz z powodu wyjazdu będę eksperymentować z zakwasem rozmrażanym).
2. Zakwas dokarmiasz w trakcie hodowania - czyli przez pierwsze 4 dni oraz po użyciu a przed schowaniem do lodówki. W trakcie przechowywania nie potrzebuje dokarmiania.
W razie pytać - chętnie pomogę - jeżeli tylko będę potrafiła.

emtezetka75

(2008-05-04 17:19)

Ja ciasto dzielę na 4 części i masę też.( żeby było mniej więcej równo)

makusia

(2008-05-04 17:16)

ale mi narobiłaś samczka :) jutro zrobię tylko kupię gotowy krem karpatkowy :))

Mońcia

(2008-05-04 17:07)

Ludzie,nie przesadzajcie!Pangi nie jemy codziennie i nie na każdy posiłek.Jeśli ktoś zje ją na obiad 2 razy w miesiącu to jestem przekonana,że jego zdrowie nie dozna przez to żadnego uszczerbku.Rzeczywiście-to co dzieje się z tą rybką zanim trafi na nasze stoły nie brzmi zbyt apetycznie i zachęcająco,ale jakoś nikt nie oburza się i nie wzdryga z obrzydzenia jedząc parówki wieprzowe czy kupny pieczony schab zawierający w swoim składzie zaledwie do 17% mięsa wieprzowego a cała reszta to woda,sól,białko sojowe,stabilizatory,zagęstniki,skrobia modyfikowana,przeciwutleniacze,substancje zapachowe i aromatyzujące,hydrolizat białka sojowego i substancje konserwujące.Gdybyśmy wiedzieli jaki jest skład wszystkich kupnych produktów i w jakich procesach technologicznych powstają zapewne nic nie przeszłoby nam przez gardło.Mi panga bardzo smakuje i nie zamierzam z niej rezygnować.
Swoją drogą tym bardziej doceniam istnienie Wielkiego Żarcia i waszych przepisów dzięki którym pyszne dania przygotowuje sama i mam choć ułude pewności,że wiem co jem.

Dorota zza plota

(2008-05-04 16:18)

A dlaczego tylko czesc masy makowej? Moglabys napisac ile? Dziekuje z gory za odpowiedz. Pozdrawiam serdecznie!

pulsilla

(2008-05-04 16:16)

już dopisałam:) ah ta skleroza;)

pokrzywka

(2008-05-04 15:54)

brzmi zachecajaco  napewno wyprubuje

mary50

(2008-05-04 15:51)

Przeczytalam dalam do ulubionych i napewno w sezonie zagosci na stole.POzdrawiam Maria

Najbardziej aktywni

  • Przepisów: 67
  • Artykułów: 0
  • Filmów: 0
  • Galerie: 1
  • Przepisów: 83
  • Artykułów: 0
  • Filmów: 0
  • Galerie: 0
  • Przepisów: 24
  • Artykułów: 0
  • Filmów: 0
  • Galerie: 7
  • Przepisów: 29
  • Artykułów: 5
  • Filmów: 0
  • Galerie: 0
  • Przepisów: 274
  • Artykułów: 7
  • Filmów: 0
  • Galerie: 0
  • Przepisów: 10
  • Artykułów: 0
  • Filmów: 0
  • Galerie: 0
Zasady dotyczące cookies
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej" „<% gt "Polityce Cookies” %>".
Zamknij