CZy to ma być masło czy może też być margaryna???
pycha! na ciepło, z konfiturą wiśniową i śmietaną....
mój patent to: rozgrzane maesłko do ciasta, potem pieczenie na patelni pod przykrywką, na małym ogniu (musiałam jakoś nadrobić to że mi się nie chciało w sobotę rano ubijać osobno piany - mimo że przecież piana jest chyba tym mykiem odróżniającym od zwykłych naleśników, hehe). no, ale i tak pod przykrywką one się tak napuszają i potem są mięciutkie, nniiammi! :-)
Witaj angelo :) cieszę się że gulasz smakował,oczywiście że możesz dodać pieczarek.Moja mama doklada pieczarki, ale do innego gulaszu takiego.... bez pomidorów.Pzdrawiam.
myśle że ciacho wyjdzie mi bzz problemu :))
Słuchajcie amatorzy wiórków kokosowych:to ciasto to REWELACJA!!!Przepyszny, wysoki, wilgotny, dobrze się kroi i prosto się robi. Super przepis ,dzięki.
Dzięki:) Kamień spadł mi z serca:)
Zrobiłam. Rogaliki wyszły pyszne, bardzo kruchutkie bo cieniutko wałkowałam ciasto, wyszło ich naprawdę sporo. Napewno zrobię je jeszcze nie raz, bo nie są bardzo słodkie a rozpływają się w ustach. I tak jak pisze Kayetanka, najlepsza jest taka twarda marmolada wieloowocowa bo dżem czy konfitura pod wpływam ciepła wypływają i przypalają się. Dzięki za przepis:)
Poczytałam przepis i to są zdecydowanie moje ulubione proporcje pomidora do ogórka. Też nie lubię ziół, zwłaszcza suszonych :(
Kokliko, co do zarządzeń Normandczyków, zgadzam się z Tobą, bo to tak,jak z wybieraniem forda : klient ma wolny wybór, pod warunkiem, że wybierze T e n model, kolor czarny :D
Ale oliwki do sałatki kupuję zawsze w delikatesach i czytam etykietę, kto, gdzie i z czym je w te słoiki włożył. Kalamata to dla mnie zdecydowanie wyższa półka smakowa.
Eleutheria (nasza Mato Hari), może narzeczony zdradzi jeszcze jakiś naprawdę domowy przepis na udane ciasto phyllo i inne kulinarne sekrety Greków ?
Angelo kuknij tutaj : http://katalog.pf.pl/Dolno%C5%9Bl%C4%85skie/Dodatki-funkcjonalne-do-%C5%BCywno%C5%9Bci-aromaty-konserwanty-W1G0B8515P0R10C-m13.html
Eseczko nie ma za co .
a jeśli chodzi o cukier puder to dziewczyny musicie same wyczuc ten moment kiedy nalezy przestac go dodawac !!! Zmienie składniki w przepisie, wpiszemu 300 g. myśle,że bedzie lepiej.
Witam,
dołączam się do zadowolonych podniebień :o) Ciasto wyborne- to mało powiedziane !!! Duża blacha znika w mig !!!
Ja przekroiłam swój biszkopt na dwa placki i 3/4 masy (z prince polo i brzoskwiniami) wyłożyłam na dolny placek, a pozostałą część (sama bitą śmietanę) wyłożyłam na wierzch i zamiast galaretki posypałam to wszystko startą na grubych oczkach czekoladą mleczną. Pychotka !!! Polecam !!!
nie musisz robić od nowa upiec takie jakie jest a napewno bedzie dobre ja jak pieke to moje sie nie klei i jest gęste zawsze wychodzi
Marylko już poprawiłam:)) Oczywiście na ciasta idzie 15 jaj, każdy placek z 5 jaj. Placki robi się tak jak biszkopty tylko zamiast mąki daje się "pulpę" pomarańczowo-orzechową i bułkę tartą. Pozdrawiam cieplutko "młodą duchem" kuchareczkę o oby ta młodość dłuuuugo Cię nie opuszczała:))))
Mariotereso, te kuleczki to są ziemniaki. Miałam wczoraj chwilę i pobawiłam się w wydrążanie. Najlepiej się to robi z dużego ziemniaka, łyżeczką do wydrążania owoców. Pozdrawiam.