Piękny torcik
zaryzykuj najwyżej wyjdzie ci z rybki gulasz pozdrowienia
Dorotko, cukru dałam o około 10 dag cukru mniej niż w przepisie, bo się zwyczajnie masa nie chciała przyjąć więcej.
Natomiast w czasie rozpuszczania pianek w kąpieli wodnej, mimo, że prawie cały czas mieszałam, na spodzie garnka zrobiła się warstwa nie do ruszenia - przywarło i tyle...miałam zwyczajnie drugie dno w garnku, tyle, że różowe...:))) Tak kiedyś zdarzyo mi się podczas ubijania jaj na parze - efekt podobny.
Pytasz o dekoracje - robiłam je z Twojej masy cukrowej, której mi sporo zostało z tego białego tortu. Według mnie jest plastyczna, daje się się doskonale modelować i nie wysycha tak szybko.
Szczerze mówiąc te różyczki ciągle wychodzą mi nie takie jak bym chciała - są zbyt rozwinięte... a pączki - to już zupełna klapa...:)))
Może kiedyś uda mi się zrobić ładniejsze... Z efektu i tak jestem zadowolona, tym bardziej, że dotąd wydawało mi się, że owszem
potrafię dostrzec ładne rzeczy nawet w tłumie brzydactwa ale wyczarować je własnoręcznie - to już nie dla mnie...
Mały kroczek do przodu a jednak cieszy... i na koniec wniosek, że na naukę nigdy nie jest za późno....:)))
Dorotko jeszcze raz dziękuję za wszystkie cenne rady i pozdrawiam...:)))
Oto moje ciastka:
-dodalam troszke wiecej platkow owsianych, gdyz ciasto "wydalo" mi sie ciut za "wolne", moze dlatego, iz zastapilam make zwykla, maka orkiszowa. Ciastka wyszly b.smaczne. Pozdrawiam:)
co to za kruszonka????????
Moja mama z takiego ciasta robi paszteciki z mięsnym farszem - polecam spróbować, rewelka!!
Rozwałkowane ciasto smaruje farszem, potem zwija w taką cienką "roladę" i kroi w poprzek. Smaruje białkiem i do pieca... mmm jak ja je kocham!! :))) Niestety to jej specjał świateczny i nie można wyprosić tych pasztecików o innej porze roku niż Wigilia :/
I dodam jeszcze, że im więcej razy się to ciasto zwinie i przewałkuje, tym pulchniejsze będzie i tym bardziej będzie przypominało francuskie ;)
A ja mam pytanie trochę może głupie... ;) ale czy ten kisiel ma być suchy prosto z torebki? i skoro do piany dajemy szklankę cukru, to mam szukać takiego kisielu bez cukru?
Chętnie wypróbuję ten przepis, bo jest jednocześnie latwy i oryginalny ;) pozdrawiam
Ciekawy przepis.....lubimy roznorodne jajecznice....siup do ulubionych.
Dziekuje Kociu za pomoc w tlumaczeniu.Wlasnie zmienilam to slowo w przepisie. Wczoraj zrobilam te ciasteczka i umiescilam fotke.
Wędruje do ulubionych
Ta sałatka bardzo często gości na moim stole. Wszyscy ją uwielbiamy. Robi się ją szybko, a ww składniki staram się zawsze mieć w domu. Nieraz dodaję pokrojoną w kosteczkę szynkę, pora. Suuuuper!!!
Bardzo szybka i smaczna. Polecam!
Mieszkam na Śląsku od urodzenia., ale krupnioków z papryką i pomidorami jeszcze nie jadłam. Przepis wędruje do ulubionych. Przy okazji go wykorzystam.Będzie ciekawe co na to powie mój mąż- wielki smakosz krupnioków,