Cukier już jest. Biszkopt najlepiej piec w temp. 160-180 st. Jak długo? Gdy zacznie roztaczać przyjemny aromacik trzeba nakłuć patyczkiem i sprawdzić czy jest suchy. Najlepiej na środku ciasta.
Mam pytanie czy do ciasta nie dodaje się proszku do pieczenia, oraz jak długo piec placki i czy w nagrzanym piekarniku. Dziękuję pozdrawiam.
ciasto bardzo dobre
W jakiej temperaturze i jak długo piec biszkopt.Poadrawiam.
W jakiej formie piec to ciasto?
Pierwszy etap za mną. Z obliczeń wynika, że szynka będzie gotowa w piątek rano. Trochę się martwię, czy nie przesadziłam z gałką muszkatołową, ale teraz to już "po ptokach". Okaże się przy degustacji.
Pozd. Dorota.
Szkoda że nie był większy!!! bo szybko został zjedzony.Pozdrawiam
gitan ja dałam pomarańczową galaretkę i wyszedł dość jasny. ciesze sie ze smakowało :)
U mnie w rodzinnym domu bardzo podobną potrawę nazywało się "gromada" pamiętam z dzieciństwa ten smak, robię czasem w domu tylko nie w piekarniku a w garnku na gazie, składniki te same więc polecam. Muszę spróbować w piekarniku. Pozdrówka dla autorki
Szpinak doprawiałam trzema ząbkami czosnku (na cała mrożonke), lubczykem (zamiast vegety), troche tymianku, pieprzu cukru. Do ciasta dodałam trzy spore łyzki szpnakowej papki. Ręce mi się zalepiły aż miło, ale wybrnęłam. Ugotowało się dobrze. kopytka wyszły delikatne, miękkie. Podałam je z piersią kurczaka wcześniej zamarynowana w rozmarynie z dodatkiem tymianku i pieprzu. zyskały aprobatę.Fajne, wesołe danie. miła odmiana. polecam i jak zwykle szacunek dla Ilki :)
Mniam, mniam... torcik wygląda ślicznie:-) Ale do następnej imprezy jeszcze daleko, żeby wypróbować, więc dodaję do ulubionych;-)))
esob1 zdjęcie które zamieściłam na WŻ przedstawia makowczyki które piekłam tez pierwszy raz i niektóre też mi się wywracały. Drugim razem kiedy piekłam dałam trochę mniej śmietany( ok. szklanki ale mus być baardzo gęsta) i ciasto było mniej wiotkie. A jeśli chodzi o mak to dawałam też z puszki i był rzadszy od takiego co same mielimy. Ale masz rację że ciasto może zrzednąć od maku dlatego trzeba je szybko zwijać, kroić i wkładać do piekarnika.
Życzę powodzenia w ponownej próbie pieczenia. Z tego przepisu warto też upiec rogaliki, mogą być tez z makiem, marmoladą lub innym nadzieniem. Pozdrawiam ![]()