Aaaaa, czyli to nie tak, jak ja myślałam, oglądając Twoje cuda w galerii na forum - nie obklejasz formy styropianowej, tylko recyclingujesz! Ekstra - świetny pomysł!
Fajny zbieg okoliczności - ja dziś przygotowywałam fotkę sosu żurawinowego gotowanego kilka dni temu :) Mój ma w składzie jeszcze ciut cytryny, jabłka, koniak oraz rodzynki :D
Dzięki ! Planuję na niedzielny obiad !
pyszne, do mięsa dałam podsmażoną cebulkę, sos nr 2 , wszyscy się zajadali :) jutro zrobie jeszcze sos pomidorowy a co , będą dwa warianty do wyboru :)
Ciasto pycha. Polecam.
Dzięki (ja na to ciasto nie od dziś patrzę) nie wiem z jakiego maku zrobię ale odezwę się jak upiekę , mam piekarnik elektryczny z termobiegiem 2 żelazne srebrne ''ruszta'' i chyba połorzę 3 brytwankę na spodzie piekarnika , bo moja czarna cała blacha jest gruba i głęboka jak gęsiarka nigdy w niej nie pieklam ciast , dusiłam mięso tylko nie wiem czy nie spalę ciasta . robilaś tak kiedyś ? chciałam wziąść ze starego piekarnika ruszt ale nie pasował .
Jedzonko pychotka. Polecam :-)
Przepraszam już poprawiam przepis.
Jeśli ciasto francuskie zacznie się przypiekac zmniejszam temperaturę na ok.160°
Wszystko robione w/g przepisu i klapa, wyszedł zakalec.
Izabela90, trochę domyślam się po fotkach co dalej
ale daj lepiej zakończenie przepisu - co z ciastem, ile piec i czy cały czas w tej temperaturze co podałaś - bo jeszcze coś sknocę ... a taki ciekawy przepis, szkoda by było.
Ja nigdy nie pasteryzowałam, jedynie jak zrobiłam zalewę i nie chciało mi się czekać aż zalewa wystygnie to zalewałam ciepłą więc wtedy słoiki mi sie zamykały pod wpływem ciepłej zalewy wtedy nawet w słoikach miałam 3 miesiące i po otwarciu były nawet jeszcze smaczniejsze bo przeszły zalewą i były ostrzejsze.
Ten schab jest doskonały.Mięso aromatyczne,mięciutkie,niebo w gębie:):)Dawno nie jadłam czegoś tak dobrego.Musztarda Dajon też działa cuda.Przepis godny polecenia.
Robiłam juz kilkakrotnie kiełbase z tego przepisu. Wychodzi bardzo smaczna, jednak jak dla mnie 1 łyzka soli na 1 kg. mięsa to troszkę za dużo więc na 10 kg mięsa daję 7 łyzek soli i jak dla nas jest ok. Polecam przepis wszystkim. Warto czasem posświęcic troszkę czasu bo żadna sklepowa kiełbasa nie dorówna smakiem tej zrobionej w domu.
zamierzam zrobić - czy rzeczywiście smakuje podobnie do flaczków??