Mamusia_muminka: cieszę się, że podobają się moje wypieki :)
Mój tato robił takie kosteczki z manny do rosołku, pycha;)
Mamusia_mum: dziękuję za pochwałę!
czym można zalać zamiast wódką?
Wygląda smakowicie i wydaję się mało pracy przy tym daniu! Jeśli wkońcu uda mi się gdzieś nazbierać trochę grzybków ( bo w tym roku to krucho z grzybami) to napewno wypróbuję Twój przepis!
Dzięki za odpowiedź. Jak zrobię to dam znać jak wyszło...
właśnie nie dałam miodu, bo pomyślałam że dark muscavado będzie lepszy bo doda tego koloru, zamiast melasy, a nie pomyślałam że miód będzie miał funcje zespojenia ciasta. Po schłodzeniu było u mnie gorzej bo się jeszcze bardziej kruszyło. Ale nie zraziło mnie to i będę piec nie raz!
Ale numer,właśnie przed chwilą taki dżem zrobiłam, składniki "na oko",ale mniej więcej takie proporcje,że jabłek o połowę mniej,zamiast kwasku dałam sok z cytryny, cukier-do smaku, a na koniec 2 galaretki cytrynowe, właśnie stygną,zapach nieziemski. Dżemik na zimę jak znalazł do naleśników czy gofrów....mniam
Oczywiście wita, że się nie obraziłam. Uwagi praktyków są zawsze cenne. Szczerze mówiąc nigdy nie robiłam zrazów z polędwicy, więc nie udało mi się na szczęście jej zepsuc :-). Wręcz przeciwnie wychodziły b. smaczne. Poprawiłam już przepis wedug Twojej sugestii (usunęłam polędwicę). B. dziękuję.
No właśnie, taki rosołek uwielbiam, zalany zimna wodą , szumowany. Taki jest najlepszy i klarowny i aromatyczny.
Cudna, taka krystalicznie klarowna, muszę zrobić. Mniammm.....
Zrobiłam po raz kolejny....dałam serek z wiaderka..pyszne ciasto!
Bardzo dziękuję megi za radę, pozdrawiam
z tego ciasta robiłam paszteciki - wyszły doskonałe musiałam podzielić się tym
przepisem ze znajomymi, którzy je u mnie jedli.